Letošní Nováčci – Jamie Sifers & Tim Stapleton

Dnes představujeme 2 nováčky najednou. Ani jeden z nich toho moc nenahrál, a když už se dostali na led, nebylo to ani často ani na delší střídání. Co je u obou společné – jsou to hlavně opory AHL týmu Toronto Marlies.

Odlišují se však způsobem svojí hry.  Sifers hraje defenzivně s agresivní hrou a spoustou energie. Stapleton ofenzivně s šikovnýma rukama a bruslením.

Jamie Sifers byl Torontem podepsán jako volný hráč v roce 2006 , postupně měnil svůj způsob hry na více defenzivní a Marlies se stále více spoléhali na jeho schopnosti. 26-ti letý rodák ze  Stratfordu ve Spojených státech nepatří mezi hráče kteří vás ohromí svým vzrůstem nebo hokejovým uměním, svoje nedostatky nahrazuje zejména pracovitostí a agresivitou. Série zranění obránců Leafs a kvalitní hra ve farmářském týmu mu otevřela cestu do NHL kde má na dresu číslo 59. Zatím má na kontě 23 zápasů a zvláště ze začátku svého působení ukazoval trenérovi, že si zaslouží šanci. V poslední době znovu vystužuje obranu Marlies.

Tim Stapleton byl,stejně jako jeho vrstevník Sifers, podepsán v létě jako volný hráč, bylo to ale v roce 2008. Jeho hlavní úlohou je hrát za Marlies a pomoci jim dostat se v AHL play-off ještě dál než minulou sezonu. Jeho rodiště je La Grange ve státě Illinois, je to tedy další Američan ve službách Toronta. Před touto sezonou zářil ve finské lize, kde patřil k nejlepším hráčům. Proto se vedení Leafs rozhodlo, že malý centr si zaslouží šanci. Jeho úkol se mu zatím daří, s Marlies nasbíral totiž 64 bodů v 59 zápasech a vysloužil si tím i krátké ochutnání života v NHL. Ve 3 zápasech s Leafs ukázal že z něho může být užitečný hráč. Aby však byl efektivní bude muset hrát v ofenzivní řadě, takže dostat se do nejlepší ligy na světě bude pro něj velmi těžké.

Napsat komentář