Letošní Nováčci – Phil Oreskovic & Jeremy Williams

Na oba dnešní nováčky se hodí podobná charakteristika jako na ty předešlé. Oba hrají převážně za Toronto Marlies, za Leafs toho moc nenahráli a jejich cesta do NHL nebude vůbec jednoduchá. Jeden je defenzivní obránce, druhý útočník – střelec. Škatulkování se však nevyplácí. Podíváme se na ně blíže.

Phil Oreskovic se narodil před 22-ti lety v North Yorku v Kanadské provincii Ontario. První chvilku slávy si zažil, když byl draftován Torontem v roce 2005 ve 3. kole.

Je to prototyp defenzivního obránce. Soustředí se na tvrdé hity, čištění prostoru před brankou , rychlé odehrání puku a nebojí se shodit rukavice. Zatím působil hlavně nižších zámořských soutěžích (letos v Marlies je to opravdu platný hráč), ale nedávno byl povolán k Leafs jako náhrada za zraněné obránce Frogrena a Van Ryna.

Po 10 zápasech lze říci že si neudělal ostudu. Je vidět, že defenziva je jeho priorita, v rozdávání bodyčeků si libuje. Potřebuje si zvyknout na rychlost hry v NHL a přizpůsobit tomu i své bruslení, které je asi jeho největší slabinou. Tyto nedostatky se snaží vynahradit dobrou poziční hrou. Dokonce dal v nedávném zápase gól a trenér Ron Wilson si pochvaloval jeho herní projev.

Čas ukáže jestli to bude stačit na vysloužení dalšího profesionálního kontraktu, nebo dokonce jisté místo v defenzivních řadách týmu.

Jeremy Williams. Narozen v roce 84 v hlavním městě kanadské provincie Saskatchewan, Regina. Draftován v roce 2003 , až v 7. kole draftu.

První zápas za Leafs odehrál v sezoně 2005-2006, měl jedinou střelu na branku a touto dal gól, přesto to byl jeho poslední zápas v sezoně. Druhý zápas odehrál v sezoně 2006-2007, tentokrát potřeboval na gól střely 3, znovu to byl jeho jediný zápas za leafs v sezoně. V sezoně 2007-2008 se scénář opakoval, po gólu v prvním zápase však následovalo 17 nemastných neslaných zápasů + zranění. Výsledkem bylo znovu přeřazení do Marlies.

V AHL patří Jeremy mezi vynikající střelce, brzdí ho však častá zranění. Letos znovu dostal příležitost u Leafs a hned první zápas – gól. Dařilo se mu i několik dalších zápasů, kdy většinou bodoval. Pak se znovu zranil a bylo po nadějích na stálé místo v týmu.

Jeho přednosti jsou zejména rychlé vystřelení puku na branku, navíc dostatečně přesné, takže se brakář málokdy stačí připravit, a také vynikájící volba stanoviště v útočné třetině. K tomu přidejme slušnou rychlost a ucházející nahrávku a máme čistého ofenzivního hráče. Co však Williamse brzdí jsou jeho nedostatky. Důsledná obrana, robustní hra, všechno přednosti které šlechtí komplexní hráče – Jeremymu prostě chybí. Je to však jen na něm jak se dokáže vypořádat se svými slabinami a zapracovat na sobě, zvláště na fyzičce. Pokud ne – stráví kariéru v AHL nebo v Evropě, pokud ano – může zněj být 20-30 gólový hráč v NHL.

Příběh je to skutečně velmi neobvyklý. Jestli bude mít šťastný konec to se teprve uvidí.

3 thoughts on “Letošní Nováčci – Phil Oreskovic & Jeremy Williams

  1. Mohol by tento web byt viac a castejsie aktualizovany a nezaskodilo by ho aj nejak vylepsit….Vytvorit napr registraciu fanusikov Toronta…a ine veci…

  2. Aktualizace jsou problém, protože všichni kdo přispívají, mají málo času. Pokud by někoho zajímalo přispívání na tyto stránky, může se registrovat na fórum a tam kontaktovat admina.

    Na fóru je i vlákno kdy mohou členové navrhovat další zlepšování stránek a sami se o některé zasloužit 🙂

    Teď když skončila sezona a Leafs nejsou v playoff , je tu trochu mrtvo. Snad se to zlepší až se přiblíží draft.

  3. já vím, chybí aktualizace:(
    už bych měl mít ale zase více času věnovat se webu takže již brzy zde najdete opět nové inofrmace o Maple Leafs

Napsat komentář