Letošní Nováčci – Luke Schenn

Symbolem přestavby týmu Maple Leafs, je hráč s číslem 2 – Luke Schenn.

Narozen 2.listopadu, 1989 (19 let)
Místo narození: Saskatoon, Saskatchewan, Canada
Byl draftován 5. v  pořadí ve výběru hráčů v roce 2008 a Torontu se líbil tak, že kvůli němu trejdovalo ze 7. místa.

Původní předpoklad byl, že stráví ještě rok v juniorské WHL, ale po výborných výkonech v přípravném kempu a dominantní hře v prvních 9 zápasech mělo vedení před sebou zajímavou volbu. Půjde Luke do WHL, nebo zůstane v NHL a přijde tak o rok z nováčkovské smlouvy. Generální manažer Cliff Fletcher a trenér Ron Wilson nakonec rozhodli, že nejlepší pro další Lukův vývoj bude aby zůstal v NHL.

Celo sezonu se prezentoval dobrou poziční hrou, slušným bruslením a na to že je mu teprve 19 se rozhodně neštítil ani trvdé hry a soubojů.

V průměru hrál kolem 21 minut  za zápas a všech 70 odehraných zápasů patřil k nejlepším obráncům v týmu. Vedl celý tým (byl 17. v NHL a druhý mezi nováčky) s 206 bodyčeky, druhý v pořadí Jeff Finger měl jen 136. Vedl všechny nováčky se 119 zblokovanými střelami a v týmu byl v této kategorii 3 (za P.Kubinou a J.Fingerem).

Jako defenzivní obránce vstřelil 2 góly a nahrál na 12. Ve statistice +/- má nepěkných -12, ale když uvážíme, že hrál většinou proti nejlepším hráčům ostatních týmů , Leafs byli 7. od konce a dostali nejvíc gólů že všech týmů, nevypadá to zase tak zle.

Prokázal i dobrý charakter a ochotu postavit se za své spoluhráče. Nebuďte překvapeni až bude nosit v budoucnosti na dresu „C“.

Podle známé poučky že trofeje vyhrává obrana, s Lukem Schennem udělali Leafs první krok k úspěšnému týmu.

Napsat komentář