Tři mladí hráči podepsali smlouvu s Maple Leafs

Kromě právě probíhajícího finále Stanley Cupu pokračuje také přeměna týmu Toronta Maple Leafs. Generální manažer Brian Burke oznámil minulý týden v úterý, že klub podepsal nováčkovské smlouvy se třemi draftovanými hráči z loňského a předloňského draftu.

Mikhail Stefanovich byl třetí volbou Maple Leafs v loňském draftu. Celkově byl Stefanovich vybrán jako 98. hráč v pořadí.

V letošní sezoně působil 19-ti letý útočník v juniorské QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League). V 58. zápasech za tým Quebec Remparts vstřelil 49 branek, k tomu si připsal 27 asistencí a se 76 body byl nejproduktivnějším hráčem týmu.

Rodák z Minsku reprezentoval Bělorusko na letošní mistrovství světa ve Švýcarsku. Ve 4 zápasech si ale nepřipsal ani bod. Účastnil se také letošního juniorského šampionátu.

Carl Gunnarsson byl šestou volbou Maple Leafs v roce 2007, 189. celkově. V letošní sezoně působil švédský obránce v týmu HC Linkoping ve švédské Elitserien. Za Linkoping odehrál 53. zápasů s bilancí šesti branek a deseti asistencí. V sedmi zápasech play off si připsal +5 bodů v hodnocení+/-.

Také Gunnarsson se představil na světovém šampionátu ve Švýcarsku. V šesti zápasech vstřelil dvě branky a nakonec se se svými spoluhráči radoval z bronzové medaile.

Posledním hráčem, který podepsal s Maple Leafs smlouvu je Juraj Mikúš. Dvacetiletý obránce z Trenčína byl 4. volbou (celkově 134.) Maple Leafs v roce 2007. Letos odehrál 51 zápasů v dresu Dukly Trenčín ve slovenské Extralize.
Do třetice také Mikúš hrál na MS. V šesti zápasech v dresu Slovenska si připsal jednu asistenci.

Napsat komentář