Kaberle zůstává v Torontu

„no-trade“ klauzule opět platí

Tomáš Kaberle si může oddechnout. V neděli vstoupila v platnost „no-trade“ klauzule, díky které nemůže být vyměněný do jiného týmu bez svého souhlasu.

Především média v zámoří neustále spekulovala o jeho výměně, samotný Brian Burke potvrdil, že v posledních týdnech neobdržel žádnou vážnou nabídku na českého obránce.

Jedinou nabídku na výměnu Kaberleho předložil Boston před červencovým draftem, když nabídl útočníka Phila Kessela, ale oba týmy si nakonec nerozuměli a z trejdu sešlo.

Necelý měsíc před začátkem tréninkového kempu GM Maple Leafs navíc potvrdil, že ani nebude žádat Kaberleho o svolení k trejdu v nadcházející sezoně.

„Chceme ho tady po celou sezonu,“ řekl Brian Burke.

Český obránce se tak může připravovat na svou již 11-tou sezonu v dresu Maple Leafs.

Více tvrdosti do obrany Leafs

Brian Burke se spíše než na výměnu zkušeného obránce zaměřil přes léto na doplnění obrany tak, aby mohl Kaby opět předvádět svou hru.

V minulé sezoně totiž Kaberle nasbíral pouze 31 bodů (4 branky, 27 asistencí) v 57 zápasech, což je nejméně od sezony 2003-04.

Burke to v žertu komentoval tak, že „Kaberle nemohl hrát svou hru, když mě stále svou tvář obtisknutou na skle“.

Příchod Francois Beauchemina, Mike Komisareka a Garneta Exelbyho by měl tedy pomoci Kaberlemu v obranné hře a ten se tak může soustředit spíše na útočnou činnost během přesilových her.

Napsat komentář