„Reklama na hokej” s vítězným koncem pro Javorové listy!

Alexei Ponikarovsky překonává Ray Emeryho v brance Philadelphie Flyers během přípravného zápasu v Torontu, 19. září 2009

Zápas kterému nic nechybělo

Přípravné zápasy jsou především od toho, aby trenéři vyzkoušeli různé varianty složení útočných formací a otestovali mladé talenty. Dosažené výsledky jsou sice na první pohled druhořadé avšak nikoli bezvýznamné.

Úspěchy z přípravného období hrají důležitou roli při budování týmového sebevědomí a mohou pozitivně ovlivnit a usnadnit vstup do nové sezony, což je velmi důležité především pro mladý či nově se rodící tým. Získaná vítězství v předsezonních testech tedy rozhodně mají svoji hodnotu – zejména pokud jsou dosažena proti kvalitním soupeřům.

Speciální cenu pak mají výhry vybojované v dramatických a nepříznivě se vyvíjejících zápasech. A přesně takové utkání včera večer v Air Canada Centre sehráli hokejisté Toronto Maple Leafs.

Zápas proti Philadelphii Flyers měl všechno, co jen může nejrychlejší kolektivní hra naší planety nabídnout. Vysoké tempo, dramatický průběh plný zvratů, ostré střety, pěstní souboje, krásné akce, nádherné góly a strhující finiš – nechybělo zkrátka vůbec nic!

Dramatická podívaná byla dokonalou reminiscencí na sedmdesátá léta, kdy rivalita mezi oběma týmy dosahovala nevídaných rozměrů!

Diváci měli možnost vidět šest pěstních soubojů a zejména představení nové akvizice, obávaného bitkaře Coltona Orra, jim muselo udělat radost. Tvrdou hru však zdaleka na straně Maple Leafs nepředváděli pouze „zlí muži“, ale prezentoval se jí celý tým.

„Kdykoli vidím, že můj spoluhráč někoho z týmu soupeře tvrdě trefí, tak mne to inspiruje“, řekl Nicklas Hagman.

Jason Blake zase před utkáním prohlásil:

„Dali jsme si letos za cíl udělat z Air Canada Centre z pohledu našich soupeřů příšerné místo“.

Včerejší zápas byl zkrátka jen další ukázkou rychlé proměny týmu, který už začíná získávat obecně známý rukopis Briana Burka.

Toronto mělo zpočátku zápas pod kontrolou – dvakrát po gólech Stajana a Ponikarovského vedlo, ale pak se ve druhé třetině nechalo na chvíli rozhodit zvýšenou agresivitou Flyers a do závěrečného dějství nastupovalo s dvoubrankovým mankem za stavu 2:4.

Maple Leafs však předvedly v poslední dvacetiminutovce nevídaný uragán! Nejprve Hagman „napsal hokejovou báseň“ a snížil na rozdíl jediné branky a Francois Beauchemin pak ve dvojnásobné početní výhodě hrůzostrašným projektilem od modré čáry vyrovnal!

V nervy drásajícím prodloužení nejprve Toskala skvěle vytěsnil vyrážečkou gólový pokus Coburna a hned z protiútoku Maple Leafs zasadily Flyers rozhodující úder. Hagman převzal Toskalou vyražený puk a po sólu přes celé hřiště a s pomocí perfektně sekundujícího Kadriho bombou po ledě přivedl zaplněnou Air Canada Centre do extáze!

Nádherný zápas plný emocí – v Torontu byl zkrátka včera večer k vidění hokej s vysačkou té nejvyšší světové kvality!

Vydařené utkání ozdobily nádherné góly.

Samostatný únik Briera zakončený parádním blafákem musel potěšit srdce každého hokejového fanouška. Maple Leafs však byly v tomto směru ještě o třídu výš! Při prvním gólu prokázal Tomáš Kaberle světovou extratřídu, když při vyvážení puku z vlastního obranného pásma nejprve zesměšnil naivně forčekujícího Coteho a pak lahůdkovým pasem vyslal do úniku Mata Stajana.

„Kába je jeden z nejlepších nahrávačů v lize, takže jsem tušil, že mi to takhle pošle. Já se jen snažil nabrat správnou rychlost, abych na jeho přihrávku byl připravený“, řekl Stajan.

Ten po Kaberleho přihrávce proletěl mezi zkoprnělými beky soupeře a nad padajícím Emerym efektně pod horní tyčku otevřel skóre.

Další hokejový klenot si pro nadšené publikum připravil Nicklas Hagman. Finský univerzál, známý šikovnýma rukama, si v poslední třetině „zatancoval“ v obraném pásmu se třemi hráči Flyers, aby pak přesnou střelou pod břevno odstartoval velký obrat. První hvězda zápasu pak své galapředstavení zakončila vítězným gólem v prodloužení.

Ron Wilson poněkud překvapil přítomné novináře na pozápasové tiskové konferenci, když se skepticky vyjádřil o šancích zatím výborně hrajícího mladíka Nazema Kadriho.

„My jsme na začátku kempu jasně řekli, že pokud Nazem nebude výkonnostně v jednom z prvních dvou útoků, tak půjde zpět do juniorského týmu. Ze zkušeností víme, že hrát třetí, čtvrtou řadu nemá pro mladého hráče žádný smysl. Náš první centr Grabovski dneska nehrál a Stajan se zatím jeví velmi dobře, takže já tam prostor pro Kadriho nevidím. My mu ale dáme ještě dva zápasy a pak se rozhodneme.“

Na otázku, jak se mu líbil Vesa Toskala, pak kouč Toronta odpověděl:

„Vesa chytal dobře, když si vezmete, že to byl jeho první celý odchytaný zápas někdy od března. On navíc teď do svého stylu zapracovává některé nové prvky, které mu doporučil Francois Allaire (trenér brankářů) – no některé prvky – ono jich je vlastně hodně a já myslím, že tak během dvou týdnů už bude vidět zásadní pokrok.“

Hráči Maple Leafs si teď po čtyřech utkáních v řadě konečně užijí trochu odpočinku. Další přípravný zápas je totiž čeká až v úterý, kdy se na ledě Air Canada Centre představí vítěz Stanleyova poháru Pittsburgh Penguins.

One thought on “„Reklama na hokej” s vítězným koncem pro Javorové listy!

Napsat komentář