Příprava končí, další zápas se již bude počítat

Torontu skončilo období tréninkového kempu s přípravnými zápasy. Po posledním přípravném zápase včera večer proti Buffalu Sabres v ACC se tým odebral do Huntsville, kde se tým pokusí stmelit partu.

Hráči mají v plánu golf, paintball a spoustu dalších aktivit.

Mezi hráči, kteří cestují do Huntsville je kromě dalších také Tyler Bozak a Viktor Stalberg. Zatímco u prvního jmenovaného se předpokládá, že bude poslán do AHL a na šanci v NHL si bude muset ještě počkat, tak v případě Stalberga se trenér Wilson vyjádřil, že bude pravděpodobně jediným z nováčků, kteří se proderou do prvního týmu Maple Leafs.

Stalberg má za sebou povedený kemp během kterého uchvátil v Torontu snad všechny kolem hokeje. Švédský útočník odehrál osm z devíti přípravných utkání Maple Leafs, ve kterých vstřelil šest branek, což je nejvíc z celého týmu. Navíc se trefil třetí večer v řadě.

Po zápase s Buffalem by třiadvacetiletý útočník evidentně unavený.

„Byly to tři dlouhé týdny nejen pro mě, ale pro všechny,“ řekl Stalberg.

Navzdory tomu, že včera inkasoval Vesa Toskala sedm branek potvrdil Ron Wilson, že právě on bude jedničkou na začátku sezony.

Toronto získalo v přípravných zápasech bilanci 6 výher a 3 prohry. Šest přípravných zápasů vyhrály Maple Leafs naposledy v roce 2003 a následující jaro postoupily Leafs naposledy do playoff. Od té doby si Toronto o Stanley Cup nezahrálo.

Doufejme tedy, že letošní přípravné zápasy předznamenají návrat Javorových listů do playoff.

Napsat komentář