Kessel i tým pod kritikou trenéra

Buďte více soutěživý

Trenér Maple Leafs Ron Wilson na dnes na tréninku tvrdě kritizoval Phila Kessela. Podle něj hraje útočník Toronto pod svými možnostmi. V posledních 10 zápasech vstřelil pouze jednu branku.

V posledních 10 zápasech nehrál dobře. Mohu ukázat na hrst kluků, ale on je naším nejlepším hráče. Častokrát to musí být zpráva pro všechny.“ řekl kouč.

Kessel se po tréninku vyhnul čekajícím novinářům s tím, že nechce mluvit.

Ron Wilson krátce po začátku zastavil trénink a svolal svůj tým přímo na ledě před novináři. Upozornil je, že nebojují tak tvrdě. Ale tím bojováním nemyslí bitky, ale myslí checking, hitting a vyhrávat bitvy okolo mantinelů.

„Musíme bojovat tvrději, nejenom když prohráváme 2-0. Bojovat od začátku, nezačít když je skóre 5-1 nebo 6-1. Pokud chceme být konkureční tým tak musíme bojovat celou dobu.“

„Bitva není fyzická hra. Je to soutěžení a chtít puk. Pokud vám vezmou puk, potom se otočím a vezmu si ho zpátky. To je všechno co musíte udělat.“

„To musí být konzistentní. Hej, prohrál jsi souboj o puk, ale co uděláš když ho prohraješ? Vrátíš se a vezmeš si ho zpátky. Potřebujeme více jednotlivců, kteří budou více zodpovědní. Musíte chtít puk zpátky. Musíte najít cestu jak ho dostat zpátky.“

Kouč si také stěžoval na přítomnost médií na tréninku, aby byly svědky toho co se stane mezi koučem a hráči.

„Tohle je naše kancelář a to by mělo být tabu,“ řekl kouč.

Novináři ovšem připoměli Wilsonovi, že věděl, že tam jsou a ptali se ho proč teda nepočkal do šatny místo toho, aby to hráčům vytíkal přímo na ledě.

„Udělali jsme to tady, protože jsem byl naštvaný,“ odpověděl jim Wilson. „Jednou za čas je potřeba někoho nakopat do zadku a uvidíme jak lidi odpoví,“ dodat kouč.

Jak je vidět tak po včerejším zápase ve Philadelphii atmosféra v klubu výrazně zhoustla. Uvidíme jak si tedy vezmou hráči trenérovy výtky k srdci.

One thought on “Kessel i tým pod kritikou trenéra

  1. V zápase proti Philadelphii to bylo patrný na první pohled, nikdo nebojoval, u všech puků byli až druhý a jako by se báli jít do těla… To se musí změnit.

Napsat komentář