Zápisky z Toronta, den 2

Yonge Street, Maple Leaf Gardens a ACC

Dnes jsme poprvé vyrazili do downtownu. Tak jak se radí v jednom z cestopisů z Toronta jsme vystoupili ve stanici Bloor-Yonge Station a vydali jsme se po Yonge Street směrem k centru Toronta.

Počasí ač opět velmi mrazivé, s teplotou kolem -10° C, nám přálo, neboť obloha byla krásně modrá. Sice foukal nepříjemný vítr, který nás štípal do tváří, ale dalo se to v pohodě vydržet.

Tak tedy, vydali jsme se dolů po Yonge St. směrem k jezeru a k centru. Brzy jsme začali míjet vysoké mrakodrapy až jsme dorazili na roh Yonge St. a Carlton St.

Počkat! Carlton Street?! Zpozorněl jsem. Tady je přece Maple Leaf Garden!

Lehce jsem přidal do kroku abych už u ní byl. Za mírnou zatáčkou tam stála. Mohutná jako celá Kanada. Obrovský nápis Maple Leaf Gardens. Tři kanadské vlajky na střeše. Tohle je posvátné místo. Byl jsem šťastný.

Vrátili jsme se na roh Carlton a Yonge, kde jsme zatočili zpět k centru.

Minuli jsme Dudas Square a Financial District. Na jedné z křižovatek jsme poprvé zahlédli CN Tower. Je mohutnější než vypadá na fotkách. A taky vyšší.

Ve chvíli, kdy jsme už pomalu odcházeli, jsem se otočil abych se podíval na mrakodrapy za náma, a v tu chvíli jsem zahlédl Hokejovou síň slávy. Málem jsem jí bezpovšimnutí přešel. Takže přišla na řadu pouze fotka u sochy zobrazující malé hráče přes mantinel na led a pokračovali jsem dál. Návštěvu HHOF máme v plánu jindy. Teď jsem musel někam kam mě to strašně táhlo.

Bay St. 50.

Ano, Air Canada Centre. Nový domov hráčů Maple Leafs.

Je stejně nádherná jako její slavná předchůdkyně. Ve skutečnosti mi Air Canada Centre trošičku Maple Leaf Gardens připomíná. A určitě jsem na tom místě cítil obrovské vzrušení. Jsem tady. V Torontu.

Prošli jsme volně průchozí Galerií s připomínkou Canada Post Delivery Building. Zrovna v ACC začínal zápas NBA mezi Toronto Raptors a Bostonem Celtics.

Odpoledne jsme si ještě prohlédly Nathan Phillips Square s oběma radnicema a v pozdějším odpoledni Eaton Centre.

Tak takový byl náš první celý den v Torontu. Nashle zítra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *