Zápisky z Toronta, den 4

Pohled na Toronto z výšky 346 m

Dnes jsme navštívili asi nejviditelnější atrakci v Toronto, CN Tower. Už ze země budí věž ohromný respekt a pohled na město z této stavby je opravdu fascinující.

Na vyhlídková patra vás doveze výtah, jehož rychlost je taková, že vám cestou nahoru zaléhá v uších a musíte polykat abyste vyrovnali tlak.

Na CN Tower jsme vyjeli až na Sky Pod, který se nachází ve výšce 447 m. Většinu času jsme ale trávili na Look Out Levelu ve výšce 346 m.
Velmi silným zážitkem je stání na Glass Floor ve výšce 342 m.

Na CN Tower jsme strávili od 2 hodiny odpoledne asi zhruba 4 hodiny a pořád se bylo na co dívat. Nádherný byl západ slunce nad jezerem Ontario a postupné rozsvěcení mrakodrapů v downtownu Toronta.

[svgallery name=“CN Tower“]

Ontario Science Centre a překupníci lístků

Dopoledne jsme ještě navštívili Ontario Science Centre, kde je možné vyzkoušet si některé fyzikální veličiny a dozvědět se spoustu věcí ze světa vědy a techniky.

Cestou na CN Tower jsme s Adélkou procházeli Air Canada Centre, kde jsem se dal do řeči s překupníkem lístků na večerní zápas Maple Leafs s Carolinou. Nabízel mi několik lístků do různých sektorů, ale velkou důvěru ve mě nebudil.

Také večer po odchodu ze CN Tower jsme zamířili k ACC, kde již proudili davy fanoušků na zápas a ty samé chlápky jsem tam opět zahlédl. Byli tam i další a jeden z fanoušků si od jednoho z nich lístky zrovna kupoval, tak jsem se ho ptal jestli jsou lístky pravé. Říkal, že to je jeho nejlepší kámarád a stoprocentně jsou lístky pravé. Do haly se opravdu dostal.

Takže kdo chcete zajít v Torontu na hokej a nemáte lístky, zajděte večer před halu, určitě nějaký koupíte:-)

One thought on “Zápisky z Toronta, den 4

  1. Emánku, ty nemáš čepici :-). Krásnej západ slunce!!! Závidim vám 🙂

Napsat komentář