Zápisky z Toronta, den 8

[svgallery name=“chinatown“]

Chinatown, Dim Sum a Wayne Gretzky’s restaurant

Jak jsem už včera říkal, dnes jsme byli s naším hostitelem panem Hájkem (zdravím Tomáši) na obědě v čínské čtvrti. Ještě před obědem jsme si prošli část zvanou Kensington Market, což je několik ulic, ve kterých je spousta malých krámků s různým zbožím, převážně potraviny. Kensington Market se nachází hned za Chinatownem mezi Spadina Ave. a Augusta Ave.

K obědu jsme navštívili restauraci King’s Noodle Restaurant na rohu Dundas St. West a Spadina Avenue, což je v podstatě samotné srdce Chinatownu.

Restauraci má Tomáš vyzkoušenou z předešlých návštěv. Jím doporučená jídla byla opravdu výtečná a s „čínou“ nabízenou u nás v Česku se nedají absolutně srovnat. Objednali jsme si opékané nudle s vepřovým masem, polévku Wonton a Dim Sum, což je tradiční čínské jídlo servírované v malých porcí různých „předkrmů“ (na fotkách v těch dřevěných miskách).

Po jídle jsme zamířili na další prohlídku centra Toronta.

Dnes se v Torontu stala také vážná dopravní nehoda. Auto projelo domem a zůstalo trčet napůl ze zdi. Když jsme k tomu místu přišli tak se autu ještě točila kola a blikaly světla. Doufám, že mě nezavřou za šíření poplašné zprávy:-).

Na John St. jsme narazili na krámek s hokejovými relikviemi, spousta kartiček, dresy, v Kanadě velmi populární obrazy s fotkou slavného momentu nějakého zápasu atd. Měli tam také dres reprezentace Československa někdy z 80. let. Dres byl bez jména a číslo bylo 5. Kdo zprávně určí komu by mohl dres patřit tomu pošlu nějaký suvenýr 🙂

Na rohu King St. West a Peter St. je obrazovka se scoreboardem serveru thescore.com přímo na ulici. Výborná věc pro sportovního fandu. Stál bych tam celý den 🙂

Na Blue Jays Way vedoucí k Rogers Centru jsme se stavili v restauraci Wayna Gretzkyho.

A ještě jsme se byli podívat na krámek českých emigrantů, bývalý Prague Deli. Dnes se obchod a restaurace jmenuje Fine Food Emporium Prague.

Tak taková byla sobota v Torontu. Zítra se jdeme podívat do Hokejové síně slávy. Tak zatím.

Napsat komentář