Zápisky z Toronta, den 10

Niagara Falls

V pondělí jsme se vypravili do Niagara Falls za Niagárskými vodopády. Cesta začala budíčkem v 6 hodin, což opravdu není o dovolené příjemný čas na vstávání.

Vlak nám odjížděl v 8.30 z Union Station, jenže v Kanadě a určitě také v USA se cestování vlakem podobá letu letadlem a tak jsme museli být nejpozději v 8 hodin na nádraží. V 8.10 začal boarding, neboli nastupování do vlaku. Navíc se na tabuli v hale nepátrá po číslu nástupiště, ale po číslu Gate, neboli brány.

Cestovali jsme se společností VIA Rail Canada, která provozuje vlakové spoje po celé Kanadě. Na některých linkách je také návaznost na společnost AMTRAK a její spoje do USA. To byl také případ našeho vlaku, který z Niagara Falls pokračoval do New Yorku.

Ovšem těžko říct jestli se vyplatí cestovat z Toronta do New Yorku vlakem. Vzdálenost mezi těmito městy je 875 km a cesta trvá 13 hodin.

Ještě zajímavější musí být jet vlakem z Toronta do Vancouveru, ano i takovou linku VIA Rail provozuje. Vzdálenost to je 4466 km a cesta trvá 4 dny.

Zpět k Niagárským vodopádům. Po vystoupení v Niagara Falls vás přepadne pocit mrtvého města. Nikde nikdo a úplné ticho, alespoň ve srovnání s Torontem.

K Niagárům se musí dojít zhruba 4 km. Cesta to je celkem příjemná, dá se jít prakticky kolem řeky, resp. nad řekou, protože řeka teče v údolí pod vámi. V podstatě zůstáváte pořád na kanadské straně, není nutné přecházet hranici. Pokud byste se přecijenom chtěli podívat na vodopády z americké strany, tak hranici můžete přejít přes most Rainbow Brigde.

Po cestě je několik vyhlídek. Ta hlavní se nachází naproti Horseshoe Falls, česky vodopád Podkova. Menší vodopád, který jsme zahlédli jako první se jmenuje American Falls.

U Podkovy je také turistické centrum s restaurací a několika obchody. Obojí se hodí hlavně v zimě 🙂

Počasí naštěstí nebylo tak hrozné i když zima mi byla. Teplota byla asi -2°C a trošku foukalo. Mohlo být ale i hůř.

Jinak samotné centrum města je spíš takový americký blázinec na způsob Las Vegas. Fotky mluví za vše.

Čas nám u Niagárských vodopádů rychle utekl a v šest hodin nám odjížděl vlak zpět do Toronta. Tam jsme byli krátce po půl osmé.

Niagárské vodopády jsou úchvatné a rozhodně stojí za to je navštívit. I v zimě.


Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.