Zápisky z Toronta, den 11

Nejstarší hřbitov v Torontu, Cabbagetown a Distillery District

Včerejší prohlídku Toronta jsme začali na nejstarším hřbitově v Torontu, St. James Cemetery.

Hřbitov byl založen roku 1844 jako pohřbívací místo pro St. James Cathedral, kterou jsme navštívili později odpoledne na rohu ulic King St. East a Church St.

Nachází se na rohu ulic Parliament St. a Bloor St. East. Ke hřbitovu patří také kaple St. James-the-Less, která je menší napodobeninou katedrály St. James.

Kaple byla založena roku 1861 a stojí na nejvyšším bodě hřbitova. V roce 1990 byla prohlášena Národním historickým úřadem Kanady za významnou ukázku Gothic-Revival stylu.

Poté jsme navštívili tzv. Cabbagetown, který se nachází hned vedle hřbitova St. James Cemetery. Jedná se nejrozlehlejší souvislou ukázku Viktoriánské architektury na světě.

Název čtvrtě je odvozen od irských emigrantů, kteří se sem přistěhovali na začátku roku 1840 a protože byli velmi chudí tak pěstovali na svých předzahrádkách zelí.

Původně se Cabbagetown rozkládal od ulice Gerrard St. na jih, mezi Parliament St., Queen St. a Don River. Po přesunutí vládou na začátku 40. let 20. století se rozkládá od ulice Gerrard St. na sever, mezi Sherbourne St., Wellesley St. East a Don River.

Z Cabbagetownu jsme se přesunuli po Gerrard St. více na východ, kde se na křižovatce s Broadview Ave. nachází druhá čínská čtvrť v Torontu. Tady jsme se ale dlouho nezdrželi a přesunuli jsme se tramvají na Danforth Ave. na které se nachází řecká čtvrť.

Zde jsme narazili na skvělou řeckou restauraci ve stylu rychlého občerstvení Louis Meat Market. Objednali jsme si Gyros v Pita chlebu, Souvlaki a řecké brambory s feta sýrem a oreganem. Jídlo bylo skvělé a kuchař, stoprocentně rodilý řek, také.

Z řecké čtvrti jsme se přesunuli do Distillery Districtu.

Jedná se o areál bývalé destilérky Gooderham and Worts, v jejichž historických budovách se dnes nachází různé obchody, kavárny, restaurace a galerie. Gooderham and Worts Distillery byla založena roku 1832. Na konci 60. let 19. století to byla největší destilérka na světě.

Areál určitě stojí za navštívení.

Nedaleko Destillery Districtu se na King St. East nalézá již zmíněná katedrála St. James. Jedná se opět o nejstarší kongregaci ve městě. Farnost byla založena v roce 1797. Současný vzhled katedrály pochází z roku 1853. V té době to byla nejrozlehlejší budova v Torontu.

Kostel je biskupským sídlem diecéze anglikánské církve Kanady v Torontu.


Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.