Budou Leafs prodávat nebo získávat?

Toronto prohrálo v úterý čtvrtý zápas v řadě a devátý z posledních 11. Necelých pět týdnů před trade deadline se tak začíná hovořit o možných odchodech z kádru Toronta Maple Leafs.

Leafs jsou stále na 14. místě ve východní konferenci se ztrátou 11 bodů na osmou příčku.

V hledišti ACC bylo při domácím zápase s Los Angeles Kings také 10 skautů z ostatních týmů NHL, aby se podívali, co by mohli Leafs před uzávěrkou přestupů nabídnout.

„Každý tým, který je ve spodní části tabulky, se bude před uzávěrkou přestupů zbavovat některých hráčů,“ řekl jeden ze skautů.

Z kádru Toronta může být jedním z nejžádanějších hráčů nejlepší střelec týmu Niklas Hagman. Ten v zápase s Los Angeles vstřelil svou letošní 20. branku a je na nejlepší cestě pokořit 30-ti gólovou hranici v této sezoně což by bylo jeho novým maximem v kariéře.

Hagmanovi zbývají ještě dva roky z jeho smlouvy v Torontu, která momentálně zabírá prostor pod platovým stropem 3 miliony amerických dolarů za rok.

„Samozřejmě se to může stát, je to součástí hry. Neobávám se toho ani nad tím příliš nepřemýšlím. Jedinou věcí, kterou se snažím dělat, je pomoci týmu, hrát co nejlépe můžu a pokud se rozhodnou mě poslat kamkoliv jinam, budu se snažit hrát dobře pro jiný tým,“ řekl Niklas Hagman reportérům.

Vedle Hagmana tu je ještě jeden hráč o kterého by mohl být zájem a tím je samozřejmě Tomáš Kaberle. Ten již ale před časem řekl, že se nebude vzdávat no-trade klauzule a ani GM Maple Leafs Brian Burke ho nebude podle svých slov přemlouvat.

Uvidíme ale, jestli se na tom přeci jenom před uzávěrkou přestupů něco nezmění.

V kádru Maple Leafs je celkem osm hráčů, kteří se po sezoně stanou nechráněnými volnými agenty a kterých se tedy možná bude chtít Toronto zbavit.

Jsou jimi Garnet Exelby, Jamal Mayers, Alexei Ponikarovsky, Wayne Primeau, Matt Stajan, Lee Stempniak, Vesa Toskala a Rickard Wallin.

Jamal Mayers navíc dnes potvrdil, že jeho agent Pat Brisson dostal povolení od Briana Burkea hledat tým, který by měl zájem o Mayersovi služby.

„Získal jsem tady velké zkušenosti a pokud to znamená, že budu vyměněný, pak je to součást byznysu,“ řekl k tomu 35-letý útočník.

Mayers podle svých slov věří, že ve svých 35. letech není součástí budoucnosti Maple Leafs a že může případnému zájemci svými zkušenosti pomoci v playoff.

Dalšími adepty na výměnu mohou být také Jason Blake nebo Jeff Finger. Uvidime tedy nejpozději 3. března kdo všechno z Toronta odejde.

Napsat komentář