Spekulace o výměnách

Výměny začaly

Necelé čtyři týdny před uzávěrkou přestupů se naplno rozhořeli spekulace o možných výměnách v NHL. Vše znásobeno je ještě tím, že 12. února ve 21. hodin našeho času začne platit zákaz výměn během Olympiády ve Vancouveru, který potrvá až do 28. února.

Poté budou mít generální manažeři 63 hodin na to, aby vylepšili své týmy před závěrečnými boji o postupová místa do playoff, nebo aby se zbavili zbytečných hráčů.

Vše začal již minulý víkend GM Maple Leafs Brian Burke, který vyměnil čtyři hráče do Calgary a další dva do Anaheimu.

Calgary dál pokračovali ve vylepšování svého týmu (trejd s New York Rangers).

V tuto chvíli asi nejvíc chýbe celou NHL možná výměna Ilyi Kovalchuka z Atlanty Thrashers. Včera GM Atlanty Don Waddell informoval ruského útočníka o tom, že klub zkoumá možnosti jeho výměny.

Výměna se tedy dá očekávat velmi brzo, možná ještě tento týden. A když ne tento týden, tak do olympijských her zcela určitě.

Ovšem GM Atlanty Don Waddell nechce povolit ostatním manažerům vyjednávání s Kovalchukem o nové smlouvě a navíce bude podle všeho požadovat za svůj klenot velmi vysokou cenu. Zájemcům o Kovalchuka dal také na vědomí, že nemá zájem o volby v draftu nebo mladé hráče ve chvíli, kdy jsou Thrashers velmi reálně v boji o playoff. On potřebuje hotové prověřené hráče, kteří nahradí Kovalchukovo místo v sestavě Thrashers tak, aby tým udržel při životě sen o playoff.

Jaká je cena za Ilyu Kovalchuka?

Jeden útočník do prvního nebo druhého útoku, jeden obránce do první nebo druhé obranné dvojice a mladý nadějný hráč nebo vysoká volba v draftu.

Kdyby mohl jiný tým jednat s Kovalchukem o nové smlouvě tak je také potřeba vědět, že Kovalchuk odmítl 10-ti až 12-ti letou smlouvu od Thrashers za více než 100 milionů dolarů.

Podle jeho agenta jsou Kovalchukovi požadavky nejméně 11,2 milionu dolarů na rok, nebo dlouhodobý kontrakt na více než 120 miliónů. Je možné, že by z těchto požadavků slevil, kdyby se o něj zajímal tým, o který by měl Kovalchuk zájem.

Další věc je ta, že Kovalchuk se v létě stane nechráněným volným hráčem a velké peníze by ho mohli zlákat také do KHL.

Mezi vážné zájemce o Kovyho služby se řadí Los Angeles, New Jersey, New York Rangers. Již méně o Kovalchuka stojí Boston a Vancouver, kteří se o něj také původně zajímali. Spekuluje se také o Chicagu.

Může Kovalchuk přestoupit k Maple Leafs?

Moc by se mi líbilo, kdyby se Kovalchuk objevil v T.O. Od Briana Burkea by to byl další skvělý trejd, který by vymyslel.

Ale úpřímně, myslím si, že se tak nestane. Myslím si, že Leafs nemají moc co nabídnout.

Burkie se bude snažit zbavit se Alexeie Ponikarovskyho, Lee Stempniaka a Garneta Exelbyho, kterým končí v létě smlouva.

Né že by ani jeden z nich nesplňoval požadavky Dona Waddella, ale na trhu jsou lepší hráči, které by za něj mohli Thrashers získat.

Kdo by mohl přijít k Maple Leafs?

Zatím těch spekulací ohledně Leafs moc není. Snad jedině podle TSN.ca by mohla přijít nějaká výměna mezi Leafs a Oilers.

Toronto by rozhodně potřebovalo nějakého centra, nejlépe do první řady a volbu v prvním kole draftu.

Nechme se tedy překvapit co BB vymyslí. Všechny spekulace a informace o výměnách najdete na novém speciálu Trade Deadline 10.

Napsat komentář