Zázraky se občas dějí. Habs postoupili přes Pittsburgh do finále konference

Ano je to tak. Montreal Canadiens porazili dnes v noci Pittsburgh Penguins na jeho ledě 5-2 a postoupili do finále východní konference. Může vůbec něco takové fanoušek Maple Leafs překousnout?

Popravdě řečeno bude muset. Ono totiž může být ještě hůř.

Druhá semifinálová série ve východní konferenci dospěla také do sedmého rozhodujícího zápasu a ať už postoupí kdokoliv bude to mít s Canadiens hodně těžké.

Tradiční rival Toronta totiž v letošním playoff předvádí neskutečné věci. Nejenomže odvrátil tři mečboly Washingtonu v prvním kole. Canadiens dokázali také vyhrát v obou případech sedmý zápas na ledě soupeře. Pokaždé jim k tomu pomohl neskutečný Halák, který předvádí výkony srovnatelné s Patrickem Roy v devadesátém třetím roce.

A tehdy vyhráli Les Habitants naposledy Stanley Cup.

A jestli to takhle půjde dál, budeme muset překousnout ještě větší smutek než, že jsme páté jaro bez playoff.

Montrealu se podařilo Pittsburgh nejen rozesmutnit, ale hlavně ho naprosto vymazal Sidney Crosbyho.

Problém pro Pittsburgh nastal již v prvním zápase. Crosby si sice připsal dva body za dvě přihrávky. Pak už ale vstřelil pouze jednu branku, k tomu přidal dvě asistence. Ve čtyrech zápasech, včetně sedmého rozhodujícího, si nepřipsal ani bod.

Ubránění Crosbyho v kombinaci se skvělým Halákem znamenalo pro Pittsburgh konec nadějí na obhajobu Stanley Cupu.

Canadiens ukončili také téměř padesátiletou historii Mellon Arény. Včerejší zápas byl totiž posledním, který se v Igloo hrál. Paradoxně to byli opět Canadiens, kteří v Igloo odehráli s domácím týmem první zápas, 11. října 1967 vyhráli 2-1…

A jako druhý tým Original Six se Canadiens připojili k Chicagu Blackhawks, které postoupilo do finále západní konference. A nemusí to být poslední tým Original Six.

V pátek se totiž pokusí odvrátit vyřazení a naprosté zklamání také Boston Bruins. Ten totiž vedl nad Philadelphií Flyers 3-0 na zápasy, ovšem Flyers se podařilo vyhrát také tři zápasy v řadě a tak se bude rozhodovat v sedmém zápase.

Letošní playoff nabízí opravdu zajímavou podívanou.

Tři finalisté Hart Trophy jsou totiž ze hry venku, Sidney Crosby, Alex Ovechkin a Henrik Sedin se již jen dívají na televizi.

Také tři finalisté Vezina Trophy můžou již hrát golf. Buffalo s Ryanem Millerem, Phoenix s Ilyou Bryzgalovem a New Jersey s Martinem Brodeurem již také dohráli.

Hvězdami letošního playoff jsou naopak Halák s nejlepší úspěšností zásahů přesahující 93%, nebo Michael Cammalleri, který v posledních 10-ti zápasech vstřelil 8 branek a přidal 5 asistencí. Celkově vstřelil již 12 branek a připsal si 18 bodů.

Montrealu se podařilo proklouznout do playoff naposlední chvíli, když v posledním zápase základní části uhrál na svém ledě bod s Maple Leafs, kteří vyhráli v prodloužení 4-3.

Vypadalo to, že jejich účast ve vyřazovací části nebude mít dlouhého trvání. S vítězem základní části, Washigntonem Capitals, prohráli tři ze čtyř prvních zápasů a Halák byl dokonce v jednom zápase střídán Carey Pricem.

Od té doby mají Habs bilanci 7-3 a vyřadili dva nejlepší hráče v této lize, Ovechkina a Crosbyho.

Také v letech 1971, 1986 a 1993 byli Canadiens všechno možné jen ne uchazeči na zisk Stanley Cupu. Přesto se jim to podařilo.

Tehdy zafungoval moment překvapení, který se začíná projevovat také v roce 2010.

Fanoušky Leafs čekají hořké časy…

2 thoughts on “Zázraky se občas dějí. Habs postoupili přes Pittsburgh do finále konference

  1. Že vyřadili Caps, to mě celkem dožralo. Ale že se jim povedlo to samé proti Tučňákům s Crybaby v čele, to mi zas tak nevadí, aspoň je tam Halák a Plekanec+Hamrlík+Špaček. Ale jako Leafs fan si říkám, dobře, vyřadili jste 2 velké favority, ale už stačilo. 🙂 Pěkný náboj by měla série mezi nimi a Medvědy…

  2. hm finále konference Montreal-Boston by bylo opravdu hodně zajímavé. Oba týmy jsou velkými rivaly. Netuším ale kde se ta jejich rivalita vzala…víte někdo?

Napsat komentář