Maple Leafs změní pro příští sezonu své dresy

Od sezony 2007-08 nosí hráči Toronta Maple Leafs současné dresy ve stylu firmy Reebok. Předchozí změna přinesla nejen změnu výrobce, ale také materiálu a hlavně vzhledu dresů.

Byly odstraněny nášivky na ramenech a také dva pruhy v dolní části dresu, které připomínaly dresy ze 40. let minulého století.

Nyní se zdá, že by mohly být tyto dva prvky na dresu opět vráceny. Změnu chtěli Leafs provést již v dubnu 2009, ale do začátku sezony 2009-10 se to nestihlo.

Stále ovšem nebylo potvrzeno, která nášivka na ramenech nakonec bude. Jestli to bude malý javorový list používaný v letech 1992-2000, nebo zkratka TML používaná poté, se dovíme později.

Současný výkonný víceprezident a COO společnosti MLSE Toni Anselmi také naznačil, že letošní změna se nedotkne současného třetího dresu, který Maple Leafs nosí v některých zápasech. Ten by se mohl změnit až pro sezonu 2011-12.

Anselmi pro deník National Post řekl:

„Je předčasné něco příliš specifikovat. Ale třetí dres chceme změnit. Když se podíváš do historie Leafs, budeš fascinován. Když se podíváš zpátky, uvidíš všechny druhy složitých změn.“

Leafs používají bílý dres jako třetí variantu zhruba od poloviny 60. let.

Věřme tedy, že změna dresu přinese Torontu opět úctu a respekt mezi soupeři a fanoušky ostatních klubů a také úspěchy generací ze 30. 40. a 60. let minulého století.

Napsat komentář