Kulemin by v Torontu rád zůstal. Vše je ale otázkou peněz

Playoff Stanley Cupu skončilo a generální manažery jednotlivých týmů čeká horké léto. Již za dva týdny začíná letošní vstupní draft a 1. července začnou být k dispozici nechránění volní hráči.

Do konce června se musí také Brian Burke rozhodnout zda podepíše novou smlouvu s několika hráči Maple Leafs. Od 1. července můžou dostat nabídku z jiného klubu a Toronto, pokud si je bude chtít udržet, bude muset tyto nabídky dorovnat.

A zdá se, že prioritou je útočník Nikolai Kulemin.

Poslední jednání totiž mezi Brianem Burkem a Kuleminem, resp. jeho agentem skončila na otázce peněz. Obě strany se ve svých představách liší o milion dolarů.
Podle posledního vyjádření agenta Garyho Greenstina chce ovšem Nikolai Kulemin v Torontu zůstat.

Kulemin se v právě skončené sezoně ukázal ve velmi dobrém světle. V útoku s Philem Kesselem a Tylerem Bozakem doslova zářil, když posbíral 36 bodů. Ze všech útočníků Toronta posbíral nejvíce hitů (136) a zblokovaných střel (41). A čtyřiadvacetiletý Kulemin, který je chráněným volným agentem, by byl rád za tuto práci odměněn. Jeho loňský plat činil 850 000 dolarů.

Ruský útočník údajně požaduje 3,5 milionů dolarů na rok, zatímco Maple Leafs mu nabízejí 2,5 milionů na rok. Porovnejte to třeba s Mikhailem Grabovskim. Ten v příští sezoně dostane 2,8 milionů.

„Nikolai by rád zůstal v Torontu. Ale právě teď to je mezi mnou a generálním manažerem,“ řekl Greenstin. „V tuto chvíli je nejlepší two-way hráč v organizaci Maple Leafs. Zcela určitě patří mezi top-6 útočníků. Má skvělou výkonnost a vedl tým v blokovaných střelách a hitech,“ vypočetl Kuleminovi přednosti jeho agent.

Domluví se tedy obě strany do konce června?

„Doufám, ale nemyslím si, že to můžeme garantovat,“ řekl asistent GM Dave Nonis. „Upřímně, nemyslím si, že by to mělo být tak těžké. Nesnažíme se ho dostat se slevou. Snažíme se ho dostat za cenu, která je reálná, vzhledem k tomu, co do dneška dokázal.“

„V tuto chvíli jsme ale ještě trochu vzdáleni.“

Mezi další chráněné volné agenty patří útočníci John Mitchell a Christian Hanson. Nechráněnými volnými agenty se 1. července stanou Mike Van Ryn, Garnet Exelby a Wayne Primeau.

Napsat komentář