Bude letošní draft pro fanoušky Maple Leafs vůbec něčím zajímavý?


Jak je velmi dobře známo, Maple Leafs nemají v letošním draftu žádnou volbu v první ani ve druhém kole. Má tedy pro fanoušky Toronta smysl k vybírání nováčů upínat svůj zrak?

Můj názor je, že se můžeme během draftu dočkat zajímavých věcí.

Leafs mají v tuto chvíli šest voleb v letošním draftu, nejvyšší ve třetím kole na 62 pozici. A GM Brian Burke řekl, že není jeho prioritou posunout se v draftu někam výše.

Ovšem nezapomeňme, že 25. června, tedy první den letošního draftu, se otevře okno dovolující výměnu Tomáše Kaberleho do jiného tým a to bez jeho souhlasu. Brian Burke již dříve několikrát naznačil, že Kaberleho nemusí nutně vyměnit, pokud tomu nebude odpovídat nabídka za tohoto All-Stars obránce.

Pokud tedy některý z týmů po Kaberlovi zatouží, bude muset nabídnout nejméně volbu v prvním kole letošního draftu nebo útočníka do prvních dvou útoků. Nebo obojí.

„Kdo ví, cokoliv se může stát,“ řekl ředitel amatérského scoutingu Maple Leafs Dave Morrison. „Možná bude měnit za volbu,“ dodal.

Morrison a jeho spolupracovníci si vypracovali seznam 210 top-nadějí podle toho jak je Leafs ohodnotili a budou si je z tohoto seznamu škrtat tak jak budou jejich jména při draftu vyslovena zástupci ostatních klubů až do chvíle než přijdou na řadu Maple Leafs.

„Budeme to dělat hned z vrchu,“ řekl Morrison s tím, že odmítl sdělit koho z dvojice Tyler Seguin – Taylor Hall ocenili top-nadějí. „Pracoval jsem pro Briana již dříve a jsem si dobře vědom toho co se může stát.“

„Vždycky musíte být připraven. My budeme připraveni na každý typ scénáře. Brian byl v minulosti velmi agresivní. Kdo ví co se stane? Budeme je škrtat hned od č. 1 dolů.“

I kdyby se Leafs v pořadí draftu neposunuli nikam výše tak i ze 62. pozici byli v minulosti vybráni hráči, kteří se dokázali v NHL velmi slušně prosadit. A nemusíme chodit příliš daleko do minulosti.

V roce 2005 si Pittsburgh vybral obránce Krise Letanga, v roce 2003 si St. Louis vybrali útočníka Davida Backese a v roce 2000 si New Jersey vybrali obránce Paula Martina.

„Je toho tu hodně co se může od teďka až do draftu stát. Ale v tuto chvíli jsme dali dohromady docela dobrou kostru, kterou můžeme zcela následovat. Máme docela dobrý pocit, mohli bysme dostat dobrého hráče.“

Morrison určitě moc dobře ví co dělá. Od chvíle co se stal ředitelem scoutingu Toronta Maple Leafs tak se klubu povedlo vybrat si několik dobrý hráčů v pozdějších kolech draftu. V roce 2005 to byl v sedmém kole Anton Stralman, v roce 2006 také v sedmém kole Viktor Stalberg a v roce 2007 do třetice v sedmém kole Carl Gunnarson.

Nechme se tedy překvapit s čím management Maple Leafs přijde.

Napsat komentář