NHL představila kalendář některých událostí nové sezony

Na konci května představila NHL kalendář některých událostí nové sezony 2010-11. Jedná se o události, které již mají své datum přesně známé. V souhrném přehledu je můžete shlédnout zde.

Start nové sezony

Nová sezona 2010-11 začne v rámci Compuware NHL Premiere a NHL Face-Off již po čtvrté na dvou kontinentech.

Šest týmů, Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Columbus Blue Jackets, Minnesota Wild, Phoenix Coyotes a San Jose Sharks, odehraje šest zápasů v Evropě.

V Helsinkách se v místní Hartwall Areena utkají Carolina Hurricanes a Minnesota Wild ve čtvrtek 7. a v pátek 8. října.
V pátek 8. a v sobotu 9. října nastoupí ve Stockholmu v Ericsson Globe Arena Columbus Blue Jackets a San Jose Sharks a v sobotu 9. a v neděli 10. října nastoupí v pražské O2 Aréně Boston Bruins a Phoenix Coyotes.

V každém městě odehrají oba týmy dva zápasy, jeden proti druhému.

Na severoamerickém kontinentu začne nová sezona v pátek 7. října klasickým kanadským derby mezi Montrealem Canadiens a Torontem Maple Leafs na ledě Air Canada Centre v Torontu.

CBC bude v rámci pořadu Hockey Night in Canada vysílat také další zápas úvodního večera mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames.

V USA se v úvodní večer představí oba finalisté letošního Stanley Cupu. Vítěz Stanleyova poháru, Chicago Blackhawks, se utká s Coloradem Avalanche zatímco druhý finalista, Philadelphia Flyers, se utká s Pittsburghem Penguins.

Hall of Fame Game

Zápas u příležitosti uvedení nových členů do hokejové síně slávy, Hall of Fame Game, se odehraje v sobotu 6. listopadu na ledě Toronta Maple Leafs. Proti domácím nastoupí buď letošní šampióni z Chicaga nebo Buffalo Sabres.

NHL Winter Classic

Na nový rok 2011 se pod otevřeným nebem proti sobě postaví Sidney Crosby a jeho Pittsburgh Penguins a Alexander Ovechkin a jeho Washington Capitals. Zápas se odehraje na fotbalovém stadionu Heinz Field v Pittsburghu, který je domácím stánkem týmu NFL Pittsburgh Steelers.
Magazín Forbes nazval tuto událost (NHL Winter Classic) nejlepší sportovní událostí poslední dekády.

NHL All-Star Game

Zápas hvězd se vrací do programu NHL po roční přestávce dané olympijským turnajem. Tuto oslavu hokeje bude tentokrát pořádat klub Carolina Hurricanes a město Raleigh o víkendu 29-30. ledna 2011.

Hockey Day In Canada

Již 11. ročník oslavy hokeje pořádané společností CBC se bude konat 12. února 2011. V rámce celodenního vysílání CBC, které bude kompletně věnované hokeji, se utkají Ottawa Senators a Edmonton Oilers, Toronto Maple Leafs nastoupí na ledě Montrealu Canadiens a Calgary Flames se představí na ledě Vancouveru Canucks.

Hockey Day in America

Také v USA zavedou tradici nazvanou „Hockey Day„. Stane se tak 20. února a jako součást hokejového víkendu v USA se odehrají zápasy ve Philadelphii, New York Rangers, Washingtonu, Buffalu, Detroitu, Minnesotě, Pittsburghu, Chicagu a v Bostonu.

NHL Heritage Classic

V dalším zápase hraném pod otevřeným nebem se utkají v neděli 20. února na McMahon Stadium v Calgary týmy Montrealu Canadiens a Calgary Flames.

Zápas bude muset ještě povolit NHL. Pokud se tomu tak stane, tak to bude první zápas základní části NHL hraný v Kanadě pod otevřeným nebem od 22. listopadu 2003, kdy se v rámci Heritage Classic na Commonwealth Stadium utkali Edmonton Oilers a Montreal Canadiens.

2011 Stanley Cup Playoffs

Playoff příští sezony začne ve středu 13. dubna 2011. Poslední možný den finále Stanley Cupu (zápas číslo 7) je naplánován na pátek 17. června 2011.

NHL Awards

Předávání cen NHL proběhne 22. června v Las Vegas. Všechny oceněné hvězdy NHL se sejdou v Palms Hotelu v Las Vegas aby oslavily nejlepší z nejlepších na ledě i mimo něj.

NHL Entry Draft

Vstupní draft NHL se bude konat v „State of Hockey“. Dvoudenní událost bude hostit Xcel Energy Center v St. Paul a místní klub Minnesota Wild ve dnech 24-25. června 2011.

Nakonec dodejme, že kompletní kalendář zápasů představí NHL v úterý 22. června.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *