Spekulace kolem Tomáše Kaberleho se množí

Zatímco se v českých médiích objevila spekulace o zájmu New Jersey Devils o českého obránce, v zámoří se mluví o dalších pěti až šesti týmech.

Brian Burke, generální manažer Maple Leafs, zaslal na začátku června ostatním GM v NHL e-mail jak no-trade klauzule ukotvená v Kaberlově smlouvě funguje.

Ovšem dal také najevo, že se ho nepokouší vyměnit za každou cenu.

„Musíme cítit, že to má smysl ho vyměnit,“ řekl Burke. „Pokud ne, tak si ho ponecháme.“

Po odeslání zprávy o no-trade klauzuli v Kaberlově smlouvě se poptávka o elitního obránce zvýšila. Několik zpráv hovoří o zájmu čtyř týmů – Buffala, Columbusu, Anaheimu a již zmíněného New Jersey.

Ovšem mezi jedny z největších uchazečů patří Florida Panthers a Tampa Bay Lightning.

Z Floridy se nabízí výměna za Nathana Hortona nebo Stephena Weisse. Weiss je rodák z Toronta, který je schopný hrát v prvním útoku.

Horton, který ztělesňuje mnoho vlastností, kolem kterých staví Brian Burke nový tým, možná v poslední době ztratil něco ze svých schopností, nicméně kdyby to znamenalo obnovení spojení Kaberleho s Bryanem McCabem, tak by se výměna uskutečnit mohla.

V případě Lightning již několikrát projevili Leafs vážný zájem o třicetiletého útočníka Ryana Malone.

Smlouva Ryana Malonea sice nevypadá hezky, zhruba 4,5 milionů dolarů ročně po dobu pěti let. Navíc někteří argumentují tím, že velký podíl na úspěchu Malonea mělo to, že hrál s hráči jako Crosby Stamkos. Ale Malone by přinesl do Toronta ten typ hokeje, který je před brankou opravdu potřeba.

S jeho smlouvou by navíc přišel pravděpodobně také nějaký mladý nadějný hráč, nebo volba v draftu.

Napsat komentář