Nikolai Kulemin sestřelil Hvězdy z Dallasu

V pondělním zápase se dvěma brankama prosadil Nikolai Kulemin a výrazně tak pomohl Maple Leafs porazit na domácím ledě Dallas Stars 4-1. Dvě asistence si připsal jeho běloruský spoluhráč Mikhail Grabovski a jednu asistenci také Clarke MacArthur.

Ve třetím zápase v řadě nastoupil Jonas Gustavsson po tom, co se v zápase s Nashvillem Predators zranil J.S. Giguere a Monster předvedl opět skvělý výkon. Proti Stars si připsal 21 zásahů z 22 střel. Ve druhé třetině se zaskvěl při zákroku v přesilové hře, kdy před ním stáli dva hráči Dallasu, ale na brankáře Leafs nevyzráli. V posledních třech zápasech zastavil Monster 87 z 91 střel soupeře. To je úspěšnosti zásahů 95,6%.

„Čím víc hraju, tím víc zkušeností získávám,“ řekl Jonas po zápase. „Cítím se právě teď ve skvělé formě a to je pozitivní.“

Na začátku zápasu se v dlouhém boxerské souboji utkali Colton Orr a Krys Barch.

Pak už se hrál hokej a Maple Leafs se prosadili způsobem jaký po nich Ron Wilson už dlouho požaduje. Nikolai Kulemin se postavil před Kariho Lehtonena a pak tečoval nahození Luka Schenna od modré čáry. Ještě před Kuleminem navíc tečoval puk Grabovski a Leafs vedli 1-0.

„Není to pro Kulieho vždy moc elegantní, ale on má ostré lokty a je těžké proti němu hrát, protože on je tak velký a silný,“ řekl kouč Ron Wilson.

Šest minut před koncem druhé třetiny se dostali do brejku Kulemin s Grabovski. V útočném pásmu Grabovski zadovkou přihrál puk Kuleminovi, který vyslal nejprve prudkou střelu zápěstím, kterou Lehtonen pouze vyrazil a Kulemin opakovanou střelou trefil levý růžek branky Dallasu.

Byla to první ze tří krásných branek v řadě.

Další bohužel vstřelili Stars po tom, co Steve Ott zatáhl puk do pásma Leafs, objel Gustavssonovu branku a zpětnou přihrávku mezi kruhy našel volného Brada Richardse, který tak snížil na 1-2.

Ještě do konce druhé třetiny ale Leafs získali dvoubrankové vedení zpět.

Kris Versteeg vybojoval puk na vlastní modré, puk si vzal Nazem Kadri, který ho zatáhl do pásma a krásnou přihrávkou mezi obránci Dallasu našel Tylera Bozaka a ten podruhé v zápase vymetl pavučinky v levém růžku Lehtonenovi branky.

Ve třetí třetině se trefil do prázdné branky 11 vteřin před koncem zápasu Kris Versteeg a uzavřel tak skóre na 4-1 pro Toronto.

Leafs hráli třetí zápas v řadě ve stejné sestavě. Kapitán Dion Phaneuf pokračuje v rekonvalestenci po zranění nohy a Colby Armstrong si léčí zranění ruky.

Dallas je pro Kulemina týmem, proti kterému se mu nejvíc daří. V loňském zápase mu vstřelil také dvě branky a je to jediný tým proti kterému se Kulemin prosadil několika brankami v jednom zápase.

Další zápas hrají Leafs až v pátek na ledě Buffala Sabres a v sobotu na ledě Ottawy Senators.