Náročný test pokračuje

Druhé vzájemné utkání ze čtyř se hraje dnes v noci mezi týmy Toronta Maple Leafs a Philadelphií Flyers. První zápas vyhráli Flyers 23. října na domácím ledě 5-2 také díky brance a dvěma asistencí kapitána Mike Richardse.

Pro Toronto pokračuje náročný týden. Po zápasech na ledě Washingtonu a Pittsburghu je čeká třetí těžký soupeř tentokrát na domácím ledě. V sobotu pak Leafs zakončí tento týden zápasem s Montrealem Canadiens.

Ve včerejším zápase na ledě CONSOL Energy Center nepodali Leafs dobrý výkon a odvážejí si z Pittsburghu prohru 2-5. Trenér Ron Wilson nebyl s výkonem svého mužstva rozhodně spokojen.

„Klíčovým okamžikem zápasu bylo prohrané úvodní vhazování zápasu. Nedokázali jsme s nima 40 minut soupeřit. Ztráta mohla být větší,“ komentoval zápas kouč.

Dvě branky v posledních 20 minutách zápasu bylo pro Toronto příliš pozdě a příliš málo na to, aby mohlo pomýšlet na nějaký bodový zisk.

V dnešním zápase se do sestavy Toronta vrací kapitán Dion Phaneuf. Zatím není jisté koho Phaneuf v sestavě nahradí, ovšem jisté je to, že tým svého kapitána nutně potřebuje. V 16-ti zápasech, které vynechal mají Leafs bilanci 5-8-3, zatímco v ve 37 zápasech, které v Torontu odehrál od svého příchodu v minulé sezoně mají Leafs bilanci 18-15-4.

„Každý ví, že je snadné být zeshora kritický,“ komentoval formu Toronta v posledních zápasech Phaneuf. „Odtamtud to je snadný zápas. Není to tak rychlé, jako když jste na ledě. Vidíte spoustu věcí, ale to docela tvrdé být kritický, když sedíte tam nahoře a ostatní bojují na ledě.“

Již v minulém zápase se mohl Phaneuf vrátit do sestavy Leafs, ovšem nechtěl hrát rovnou dva zápasy ve dvou dnech v řadě.

„Když se vracíte zpátky tak nezkoušíte a neděláte příliš mnoho věcí na ledě. Zkoušíte hrát co nejjednodušeji co to jde. Nebudu pobíhat okolo a snažit se dělat věci co běžně nedělám. Budu hrát svou hru. Určitě budu střídat v krátkých intervalech. Jak říkám, být mimo pět týdnů není lehké,“ řekl Phaneuf dnes ráno novinářům.

Ve druhém zápase v řadě se v brance Toronta objeví Jonas Gustavsson, který musí opět zastoupit zraněného Jeana-Sebastiena Giguera. Ten si obnovil zranění třísel. V posledních dvou zápasech má Gustavsson průměr 4,34 branky na zápas a úspěšnost zásahů 85,5%. Ve svém jediném zápase proti Philadelphii nastoupil v loňské sezoně 6. ledna a při prohře 2-6 si připsal 26 zásahů.

Philadelphia ve včerejším zápase ztratila tříbrankové vedení a prohrála se San Jose 4-5 po samostatných nájezdech. Proti Torontu se jí ovšem velmi daří. Pět z posledních šesti zápasů s Torontem Flyers vyhráli, včetně první zápasu v této sezoně vyhráli třikrát v řadě.

Toronto je sice poslední v severovýchodní divizi, ale v posledních šesti zápasech na domácím ledě má bilanci 4-1-1.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář