Maple Leafs se pokusí zvednout na ledě New Jersey

Druhý ze čtyř vzájemných zápasů mezi Torontem a New Jersey se hraje dnes v noci na ledě Prudential Center. V prvním zápase vyhrálo Toronto na svém ledě 3-1.

New Jersey Devils patří letos mezi největší zklamání sezony. Tým, který posledních 13 sezon hrál pokaždé playoff má letos bilanci 9-23-2 a vypadá to, že se po dlouhé době do playoff nepodívá. Z posledních 10ti zápasů vyhráli Devils pouze jednou, 15. prosince s Phoenixem na svém ledě 3-0. Špatné výsledku týmu odnesl kouč John MacLean, kterého GM Lou Lamoriello ve čtvrtek vyhodil a místo něho povolal Jacques Lemairea, který se tak vrací do aktivní trenérské kariéry. Lemaire se vrací k týmu se kterým v roce 1995 vyhrál Stanley Cup již potřetí.

Jeho přítomnost ale ještě nebyla ve čtvrtečním zápase s New Yorkem Islanders znát, protože Devils podlehli Islanders 1-5. Během čtyřzápasové série proher mají Devils skóre 4-20. V každém z posledních čtyř zápasů vstřelili pouze jednu branku.

Maple Leafs po dvou výhrách s Montrealem a Edmontonem třikrát v řadě prohráli a v Torontu pomalu dochází všem trpělivost. V pondělním zápase na domácím ledě v Air Canada Centre začali na led létat wafle a celý zápase se ozývalo skandování fanoušků k odvolání kouče Rona Wilsona.

Generální manažer a president Toronta Maple Leafs sice prohlásil, že o výměně kouče neuvažuje, ale měly by příjit výměny hráčů.

Jediným útočníkem, který je schopný v posledních zápasech Toronta vstřelit branku je Mikhail Grabovski, který skóroval v sedmi z posledních osmi zápasech. V třech zápasech v řadě bodoval také Nikolai Kulemin a Kris Versteeg má pět bodů z posledních pěti zápasů.

Leafs mají problém v brance. Jonas Gustavsson vyhrál, navzdory svým celkem dobrým výkonům v brance, letos pouze 4 zápasy. Jeho průměr obdržených branek se vyhoupl přes 3 a úspěšnost zásahů klesla pod 90%. Ve dvou z posledních třech startů navíc inkasoval pět branek.

Kvůli zranění třísel bude ještě určitě chybět Jean-Sebastien Giguere a tak možná dostane v dnešním zápase šanci James Reimer.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář