Leafs se vrací do ACC. Hrají s Carolinou

První ze čtyř zápasů mezi Leafs a Carolinou Hurricanes se hraje dnes večer na ledě Air Canada Centre. Hurricanes vyhráli tři ze čtyř zápasů v loňské sezoně, včetně dvou na ledě ACC.

Pro Toronto je Carolina v posledních třech sezonách velmi nepříjemným soupeřem. Z 12-ti zápasů mají Leafs s tímto soupeřem bilanci 3-9-0. Carolina navíc vyhrála čtyři zápasy v řadě na ledě Maple Leafs, takže Toronto dnes nečeká lehká práce.

Navíc se Leafs vrátili do Toronta až dnes ráno. Od neděle uvězněni v Jersey kvůli sněhové kalamitě, která zasáhla severovýchod USA.

Hurricanes jsou v Torontu již od pondělí, takže budou dnes určitě mnohem odpočatější než domácí.

Hosté tak mají velmi dobrou možnost otočit sérii tří porážek opět k výhrám. Ovšem Carolina má v posledních zápasech problém vstřelit branku v přesilové hře. V neděli proti Washingtonu nevyužili Canes celkem 4 přesilovky a podlehli Capitals 2-3. V posledních 12-ti zápasech vstřelili Canes branku ve 4 ze 41 přesilových her.

Toronto ukončilo nedělní výhrou nad nejhorším týmem ligy třízápasovou sérii proher. Ovšem pro Leafs je v letošní sezoně problém vyhrát více zápasů v řadě. Od série čtyř výher na začátku sezony se jim povedlo vyhrát maximálně dva zápasy v řadě. Leafs by potřebovali skutečnou sérii výher aby se přiblížili osmému místu. Před dnešním zápasem ztrácejí na osmý Montreal 12 bodů.

Do branky by se měl v pátém zápase v řadě postavit Jonas Gustavsson, který tak zastává post jedničky po zranění J.S. Giguera. Proti Carolině má Monster bilanci 1-1-1 a průměr 3,25 obdržené branky na zápas.

V sestavě Toronta bude chybět Tim Brent, který je nachlazený a nahradí ho Joey Crabb.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář