Výměna Fabiana Brunnstroma z Dallasu

Ve čtvrtek oznámil generální manažer Toronta Maple Leafs, že klub vyměnil útočníka Fabiana Brunnstroma z Dallasu Stars za běloruského útočníka Mikhaila Stefanoviche.

Pětadvacetiletý Brunnstrom, rodák ze švédského Jonstorpu, odehrál za Dallas Stars 99 zápasů, ve kterých vstřelil 19 branek a připsal si 21 asistencí. V této sezoně působil na farmě Dallasu v AHL. Za klub Texas Stars odehrál 37 zápasů, ve kterých si připsal 21 bodů za 11 branek a 10 asistencí.

Výměnou za švédského útočníka odchází do Dallasu běloruský útočník Mikhail Stefanovich. Ten odehrál v letošní sezoně dva zápasy za Toronto Marlies bez jakéhokoliv zápisu do statistik a také čtyři zápasy za klub Reading Royals v ECHL, kde vstřelil tři branky a přidal další dvě asistence. V současné době ovšem působí běloruský útočník na domácí půdě v KHL. V klubu Dynamo Minsk vstřelil v 16 zápasech 1 gól.

Brunnstrom přišel do NHL v roce 2008. S Dallasem podepsal smlouvu 9. května 2008 jako volný agent po tom, co o něj usilovalo více klubů. Údajně šlo o zájem až 15 týmů NHL mezi kterými nechyběli Leafs, Canucks nebo Red Wings.

První zápas sezony proseděl Brunnstrom v press boxu. Ve druhém zápase nastoupil na křídlo k Bradu Richardsovi a ve svém prvním zápase v NHL vstřelil hat trick. Stal se tak teprve třetím hokejistou v historii, kterému se to povedlo.

Sezónu 2008-09 skončil Brunnstrom se třemi vstřelenými brankami v posledních třech zápasech a pětizápasovou bodovou šňůrou. Celkových 29 bodů za 17 branek a 12 asistencí v 55 zápasech není na nováčkovskou sezonu vůbec špatné.

V následující sezoně 2009-10 se mu již tolik nedařilo. Ve 44 zápasech vstřelil pouze 2 branky a přidal 9 asistencí. Nikdo se tak nepodivoval nad tím, že byl Brunnstrom zapsán na waiver list a poslán do AHL.

Ovšem Brian Burke zřejmě odvedl kus dobré manažerské práce.

Brunnstrom totiž přichází velmi levně a sice za útočníka, který sice ve svém mladém věku slibuje určitý talent, ovšem zdá se, že by se v Torontu jen velmi velmi těžko prosazoval. Navíc se rozhodl vrátit se zpět do rodného Běloruska a hrát KHL.

Výměna Brunnstroma za Stefanoviche by tak mohla připomínat třeba výměnu Markuse Naslunda z Pittsburghu do Vancouveru za Alexe Stojanova.

Naslund vstřelil za Pittsburgh 6 branek v 85 zápasech. V dresu Vancouveru se stal hlavní tváří klubu a vstřelil 365 branek. Pamatuje si někdo Stojanova…?

Není také mnoho generálních manažerů v NHL, kteří by si nepamatovali draft v roce 1994. Ottawa Senators si jako 133. hráče v pořadí vybrala Daniela Alfredssona.

Vypadá to tedy, že jasným vítězem této výměny se stává Toronto Maple Leafs. Švédové prostě mají v NHL velmi dobrý zvuk.

Napsat komentář