Maple Leafs podlehli Flames v samostatných nájezdech

Matt Stajan si užíval svůj návrat do Toronta poprvé od své výměny 31. ledna 2010 na západ Kanady. V sobotním zápase vstřelil jedinou branku Calgary Flames v normální hrací době na ledě Air Canada Centre a také díky jemu mohli Flames slavit výhru 2-1 po samostatných nájezdech.

Rodák z nedaleké Mississaugy, který působil prvních sedm sezon své kariéry v organizaci Toronta Maple Leafs, doslova dotlačil puk za záda J.S. Giguera necelých sedm minut před koncem třetí třetiny a poslal tak svůj tým do vedení 1-0.

„Jeden z nejlepších pocitů, jaké jsem kdy měl – úleva, vzrušení,“ řekl Matt Stajan po zápase. „Byl to těžký rok a vidět puk v síti jak změní zápas, cítil jsem se opravdu dobře, to je jisté.“

Pro Stajana, který neprožívá příliš povedenou sezonu, to byla teprve třetí branka v sezoně. Jeho problémy začaly již v přípravě, kdy si vykloubil rameno.

„Začalo to zraněním a neměl jsem sebedůvěru,“ řekl. „Nechci se vymlouvat, ale prostě se ke mě puky neodrážely. Je to celou sezonu stejné. Pracoval jsem tak tvrdě jako nikdy, abych se z toho dostal.“

„Doufám, že na dnešku začnu stavět a posunu se dopředu.“

Včerejší zápas byl soubojem veteránů v brankách obou týmů.

Do domácí svatyně se vrátil Jean-Sebastien Giguere, který nastoupil poprvé od 16. prosince, kdy byl po dvou třetinách střídán v zápase na ledě stejného soupeře jako dnes – Calgary Flames.

Po celý zápas působil Giguere sebejistým dojmem a ze 33 střel soupeře si připsal 32 zákroků.

„Cítil jsem se dobře. Byla to od vánoc těžká bitva zkusit se dostat zpět do mé hry. Bylo to prostě pěkné být schopný hrát zápas a dokončit ho,“ řekl Giggy po zápase.

Po brance Calgary si vytvořili hráči Maple Leafs drtivý tlak a snažili se o vyrovnání. To se jim povedlo až necelých 13 vteřin před koncem třetí třetiny. Halu rozjásal Mikhail Grabovski, který dorazil střelu Clarka MacArthura. Pro Toronto to byla navíc využitá přesilová hra.

V prodloužení měli naopak výhodu přesilové hry hosté, ale byli to domácí, kteří mohli skórovat. Do samostatného úniku se dostal Tyler Bozak, ale trefil pouze tyčku Kiprusoffovy branky.

V samostatných nájezdech se za Toronto trefil Tyler Bozak v první sérii, ale ve druhé sérii Phil Kessel neprostřelil Kiprusoffa. Ve třetí sérii dal Torontu naději na vítězství Colby Armstrong ovšem Aleš Kotalík za Calgary srovnal na 2-2. Poté poprvé v letošní sezoně selhal Mikhail Grabovski, který to do soboty měl 2 ze 2 a nájezdy nakonec rozhodl Olli Jokinen rychlou kličkou do forhandu, 2-1 Calgary.

„Je to důležitý bod pro náš tým,“ řekl po zápase kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf. „Nejsme šťastni, že nemáme dva. Ale ukázal se charakter našeho týmu a způsob jakým hrajeme několik posledních týdnů. Bojujeme do konce.“

V sestavě Maple Leafs si prožil svůj debut německý útočník Marcel Mueller.

Toronto teď má až do středy, kdy se představí v New Yorku proti Rangers, volno.

Napsat komentář