Leafs se vzpamatovali z dvougólové ztráty a došli si pro výhru

V pondělním zápase na domácím ledě sice Maple Leafs prohrávali s Atlantou Thrashers po první třetině 0-2. Pak ale pěti brankami zápas otočili ve svůj prospěch a po divokém průběhu urvali výhru 5-4.

Pondělní večer určitě neměl pro Toronto ideální začátek.

Už po minutě a čtyřech vteřinách byl vyloučen Phil Kessel, kolem kterého bylo od neděli velmi rušno a přesilovku využil po 1:35 Evander Kane. Pro Leafs to bylo první ze šesti vyloučení v první třetině, čehož dokázala Atlanta ještě jednou využít. V 17. minutě se již po sedmnácté v sezoně trefil Dustin Byfuglien.

Obrat v zápase začal na začátku druhé třetiny kapitán Toronta Dion Phaneuf. Pro něj to byla první branka v Air Canada Centre od té doby, co byl před více než rokem vyměněn k Maple Leafs z Calgary.

„Je to určitě dobrý pocit konečně se trefit,“ řekl Phaneuf po zápase.

Na začátku páté minuty vyrovnal na 2-2 Mikhail Grabovski, který využil přesilovou hru domácích střelou do odkryté branky Atlanty.

Ještě jednou pustili Leafs Atlantu do vedení. 39 vteřin po Grabovskiho brance si hráči Toronta špatně pohlídali hráče Atlanty kolem své branky a Nik Antropov dorážkou vlastní střely poslal hosty do vedení 3-2.

V 16. minutě druhý třetiny ukázal svůj přehled ve hře Tomáš Kaberle. Od modré čáry našel prudkou přihrávkou Clarka MacArthura v dolní části pásma a ten pouze nastavil svou hokejku a tečoval puk za záda Ondřeje Pavelce v brance Thrashers.

V páté minutě třetí třetiny přišel zlomový moment zápasu.

Dustin Byfuglien před vlastní brankou nahrál puk přímo na čepel Nikolaie Kulemina a ten snadno překonal hostujícího brankáře, 4-3 Toronto.

V polovině třetí třetiny vstřelil vítěznou branku Tim Brent, který zůročil skvělou práci svých spoluhráčů Joey Crabba a Colbyho Armstronga u mantinelu.

Devět minut před koncem třetí třetiny ještě snížil Andrew Ladd na 4-5, který dorazil puk do branky po teči Richa Peverleyho.

Pak už ale J.S. Giguere Atlantě nic nedovolil a 30 zásahy ze 34 střel pomohl domácím k výhře.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen Tomáš Kaberle, který strávil na ledě 22:15, připsal si +2 body a dvě asistence. Ve třech letošních zápasech s Atlantou si Kaberle připsal již devět asistencí.

Phil Kessel, který v pondělí vysvětloval novinářům a generálnímu manažerovi Toronta jak přesně myslel svoje nedělní interview, nastoupil v útoku s Kuleminem a Grabovskim. A i když prodloužil svou sérii zápasů bez vstřelené branky již na 11 zápasů, odehrál nakonec velmi slušné utkání.

Na ledě strávil téměř 18 minut a připsal si +2 body. Byl to teprve jeho devátý zápas v sezoně, ve kterém neměl zápornou bilanci a Leafs všech devět zápasů vyhráli.

„Měl jsem nějaké šance. A konečně jsem měl kladnou bilanci,“ řekl střelec Toronta po zápase.