Beauchemin se vrací do Anaheimu výměnou za Lupula

Ve středu provedl generální manažer Toronta Maple Leafs Brian Burke první velkou výměnu před uzávěrkou přestupů, která končí 28. února.

Do Anaheimu se vrací obránce Francois Beauchemin a výměnou za něj přichází útočník Joffrey Lupul, nadějný obránce Jake Gardiner a volba ve čtvrtém kole draftu 2013.

Lupul by měl do Toronta přinést své ofenzivní schopnosti a pomoci týmu ve střílení branek ve druhém útoku. Před středečními zápasy mají Leafs až 24. útok v lize, měřeno podle průměrného počtu vstřelených branek na zápas.

„Snažili jsme se najít někoho na střílení branek v organizaci a také mimo ni. A příležitost získat Joffreyho Lupula nám to dala,“ řekl kouč Ron Wilson.

„Myslíme si, že máme dostatek kvalitních obránců k tomu, abychom mohli nechat hráče jako je Beauchemin odejít. Hrál pro nás hrál velmi dobře a byl lídrem na ledě i mimo něj.“

Lupul vstřelil alespoň 20 branek ve třech ze svých pěti prvních sezon v NHL. Své maximum si vytvořil v sezoně 2005-06, kdy v dresu Anaheimu vstřelil 28 branek v 81 zápasech. V posledních dvou sezonách bojuje sedmadvacetiletý útočník se zdravotními potížemi. V sezoně 2009-10 odehrál pouze 23 zápasů za Anaheim, kam se vrátil po třech letech. V letošní sezoně odehrál svůj první zápas až 5. prosince. V dosavadních 26 zápasech vstřelil 5 branek a připsal si 8 asistencí.

Celkově vynechal téměř jeden kalendářní rok kvůli problémům se zády a s infekcí v krvi.

„Myslím, že teď toho mám hodně lidem co dokázat,“ řekl Lupul reportérům.

„Anaheim Ducks mě nechali jít po pouhých 20 zápasech. Nevím jestli to souvisí se zraněním nebo s čím. Ale musím toho hodně dokázat sobě, týmu, který mě nechal odejít a nejvíc nové organizaci a novým spoluhráčům.“

Leafs vzhledem ke zdravotním problémům Lupula určitě trochu zariskovali. Jeho plat v následujících dvou letech je 4,25 milionů dolarů a následující týdny ukáží jestli se Torontu vyplatilo investovat do něj.

Obránce Francois Beauchemin strávil v Torontu necelé dvě sezony. V letošní sezoně odehrál 54 zápasů s bilancí 2+10 a -4 v hodnocení +/- a byl jedním z alternativních kapitánů Maple Leafs. Téměř celou sezonu hrál ve dvojici se kapitánem Toronta Dionem Phaneufem. Ve své smlouvě měl sice obsaženou no-trade klauzuli, ale před časem poskytl Brianu Burkeovi seznam 12 týmů s nimiž by souhlasil v případě výměny. Anaheim byl evidentně jedním z nich. Zkušený obránce tak v Torontu neobhájil svůj tříletý kontrakt na 11,4 milionů dolarů, který s leafs podepsal.

„Něco takového jsem předpokládal podle spekulací, které tady v poslední době byly,“ řekl Beauchemin v konferenčím hovoru. „Miluji to tady. Skvělé město, skvělý kluci, ale minulý rok byl těžký a tento rok jsme stále mimo playoff.“

Gardiner je dvacetiletý obránce, kterého Ducks draftovali jako celkově 17. hráče v roce 2008 ještě s Brianem Burkem jako generálním manažerem. Takže současný GM Maple Leafs ví co dostává.
V dresu University of Wisconsin odehrál v letošní sezoně 30 zápasů ve kterých získal 30 bodů za 7 branek a 23 asistencí.

Lupul by měl nastoupil již v dnešním zápase Maple Leafs na domácím ledě s New Jersey Devils v útoku s Tylerem Bozakem a Clarkem MacArthurem.

2 thoughts on “Beauchemin se vrací do Anaheimu výměnou za Lupula

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *