Kris Versteeg odchází k Flyers za dva výběry draftu

Generální manažer Maple Leafs Brian Burke ohlásil v krátké době další výměnu. Tentokrát přichází náhrada v podobě prvního a třetího kola výběru draftu v roce 2011 výměnou za jednoho z tahounů ofenzivy Krise Versteega.

Kris Versteeg, rodák z Alberty, byl vybrán Bostonem Bruins v pátém kole draftu 2004 jako 134 hráč. Vítěz Stanley Cupu z loňské sezony v dresu Chicaga Blackhawks přišel do Toronta v létě výměnou za trojici Stalberg, Didomenico a Paradis. V dresu Toronta odehrál 53 zápasů a nasbíral 35 bodů za 14 branek a 21 asistencí.

Brian Burke vysvětlil při konferenčním hovoru, že dal přednost výběrům v draftu před hráči, protože cítil, že to musí udělat.

„Byla to nejlepší nabídka jakou jsme dostali. Nebylo to pro nás ideální, protože naší hlavní myšlenkou bylo přivést hráče, který může hrát právě teď, ale balíček draft picků bylo něco, co jsem cítil, že musím právě teď přijmout.“

Burke také řekl novinářům, že třetí výběr od Flyers nabídne ostatním týmům k výměně.

„Třetí výběr jsem nabídl ostatním týmům, je ve hře. Snažíme se přivést nového hráče. Nechceme se vzdát Play Off. Pokud můžeme někoho přivést, uděláme to. Naše strategie zůstává stejná.“

Názor mapleleafs.cz:
Výměnou Versteega uvolnil Brian Burke 3M pod platovým stropem. Je potřeba myslet na léto, kdy se budou podepisovat důležití hráči do budoucna a některým půjde plat dost nahoru – Schenn, MacArthur! Ušetřené místo pod platovým stropem dává dobrou naději přivést kvalitního hráče do útoku, kde hlavně první výběr Flayers může být silným motivačním faktorem k uskutečnění výměny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *