Je Tomáš Kaberle na cestě z Toronta?

Od úterý se objevují velmi intenzivní zprávy o možné výměně Tomáše Kaberleho z Toronta do Bostonu. Je tedy český obránce skutečně na odchodu ze „svého“ Toronta?

Zdá se, že po mnoho předešlých spekulací to tentokrát vypadá na téměř jistou výměnu do Beantownu.

V úterý dal Tomáš Kaberle povolení Brianu Burkeovi k jednání s jedním týmem o své výměně. Postupem času se ukázalo, že se jedná o Boston Bruins.

Podle Darrena Dregera, hokejového znalce a analytika serveru TSN.ca, je trejd opravdu na spadnutí.

Zatím to nevypadá, že by měla být výměna provedena dnes nebo v nejbližších hodinách. Ovšem zdroje říkají, že to je velmi blízko. Navíc to vypadá, že výměna není vázána na další prodloužení Kaberleho kontraktu v Bostonu a nemělo by to být podmínkou Tomáše Kaberleho.

Stále se zřejmě jedná o tom, jakou cenu Tomáš Kaberle bude mít a kdo všechno bude do trejdu zapojený. Zdroje Darrena Dregera naznačují, že Leafs čekají na to, koho Boston za Kaberleho nabídne, respektive na to, až Boston „vloží poslední kostičku puzzle“.

Tento proces by měl trvat ještě jeden nebo dva dny.

Pro Boston je zřejmě hlavním problémem Cap space, tedy místo pod platovým stropem a je pravděpodobné, že Bruins pracují ještě na sekundárním trejdu, který ale Maple Leafs nezahrnuje, tak aby si Bruins přispůsobili cap space.

Bruins angažovali v úterý centra Chrise Kellyho z Ottawy Senators a jedním z vyměnitelných hráčů se tak stal Blake Wheeler, především kvůli výši svého kontraktu, která činá 2,2 milionů dolarů.

Situace je o to zajímavější, že podle Boba McKenzieho, dalšího analytika serveru TSN.ca, by Blake Wheeler neměl být součástí trejdu Tomáše Kaberleho, ale měl by být vyměněn z Bostonu v případě, že příchod Kaberleho dopadne pro Boston dobře.

Tomáš Kaberle byl již jednou velmi blízko výměně do Bostonu Bruins a sice během draftu v roce 2009, kdy si neporozuměli GM Maple Leafs Brian Burke a GM Bruins Peter Chiarelli o tom, kdo komu vymění volbu v prvním kole draftu jako součást výměny Phila Kessela.

Vypadá to tedy, že není otázkou jestli se budeme muset s Tomášem Kaberlem v Torontu rozloučit, ale kdy se tak stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *