Tomáš Kaberle vyměněn do Bostonu

Brian Burke, President a Generální Manažer klubu Toronto Maple Leafs dnes oznámil, že Tomáš Kaberle byl vyměněn do Bostonu Bruins.

Výměnou Maple Leafs získali útočníka Joe Colborne, bostonskou volbu v první kole draftu 2011 a podmíněnou volbu ve druhém kole draftu 2012 závislou na tom, jestli Tomáš Kaberle podepíše v Bostonu novou smlouvu, nebo jestli se letos Bruins probojují do finále Stanley Cupu.

Colborne byl první volba Bostonu Bruins, celkově 16. hráčem v draftu 2008. V současné době hraje za farmu Bruins Providence Bruins v AHL. V 55. zápasech posbíral 26 bodů za 12 branek a 14 asistencí.

Jednadvacetiletý centr prožívá letos svou první profesionální sezonu v kariéře. Rodák z Calgary působil dva roky na University of Denver a byl jmenován do All-WCHA týmu nováčků v sezoně 2008-09.

„Jsme šťastni, že jsme získali dalšího hráče draftovaného v první kole a solidní naději v Joe Colbornenovi,“ řekl v prohlášení GM Maple Leafs Brian Burke. „Přináší unikátní kombinaci schopností, vidění a vzrůstu.“

Brian Burke také poděkoval Tomáši Kaberlemu za jeho práci v organizaci Maple Leafs.

„Jménem celé naší organizace bych rád Tomášovi poděkoval za všechen jeho vynikající přínos Torontu Maple Leafs jak na ledě, tak v komunitě. On byl vzorným obyvatelem města a není nikdy jednoduché vyměnit hráče, který se choval tak profesionálně jako Tomáš za posledních 13 let.“

Tomáš Kaberle odehrál v Torontu během 12-ti sezon 878 zápasů, ve kterých posbíral 520 bodů a stal se tak druhým nejproduktivnějším obránce Maple Leafs v historii.

Celkově je Tomáš Kaberle na 11. místě v historickém pořadí nejproduktivnějších hráčů Maple Leafs a na 8. místě v počtu odehraných zápasů. Pátý v počtu získaných asistencí (437) a druhý v počtu branek vstřelených v prodloužení v základní části.

Pouze Tim Horton a Borje Salming odehráli více zápasů v obraně Maple Leafs. Za Salmingem také drží druhé místo v počtu získaných bodů (520) a asistencí (437).

V Torontu působil Tomáš Kaberle od sezony 1998-99. V letošní sezoně odehrál všech dosavadních 58 zápasů ve kterých vstřelil 3 branky a připsal si 35 asistencí. V současném kádru Maple Leafs je nejdéle sloužícím hráčem.

One thought on “Tomáš Kaberle vyměněn do Bostonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *