Torontu chybí gólmani

Ještě na začátku února to vypadalo, že mají Leafs nadbytek gólmanů. S prvním týmem Toronta byli všichni tři gólmani chytající alespoň jeden zápas v základní části – J.S Giguere a Jonas Gustavsson spolu bojovali o post jedničky a James Reimer, který při výkonostním výpadku jednoho nebo druhého z nich překvapoval trenéra i GM Maple Leafs a dostal šanci ukázat se v dalších zápasech.

V Marlies se povětšinou střídali Ben Scrivens a Jussi Rynnas.

Ovšem stačilo několik týdnů a vlna zranění všechno změnila.

Maple Leafs mají v tuto chvíli k dispozici pouze Jamese Reimer, který sice má výbornou formu, ale málo zkušeností a náhradníka z AHL Scrivense.

Krátce po tom, co byl Jonas Gustavsson poslán ke kondičnímu pobytu v AHL, musel odstoupit z utkání s Connecticut kvůli zvýšenému srdečnímu tepu. V těchto dnech se zotavuje po menším chirurgickém zákroku, který podstoupil 11. února, ale není ještě jisté, kdy se bude moci vrátit do tréninku.

Jen několik dní poté si zlomil prst Jussi Rynnas a je na měsíc mimo hru.

V týmu Toronto Marlies tak zůstal osamocený Ben Scrivens. Jako jeho náhradník byl povolán Steve Christie z University of Manitoba, se kterým Marlies podepsali zkušební amaterský kontrakt.

„Pracujeme na tom,“ odpověděl emailem GM Maple Leafs Brian Burke na otázku ohledně gólmanů. „Potřebujeme alespoň jednoho, možná dva brankáře,“ dodal.

Posledním ze zraněných je J.S. Giguere, který byl po první třetině posledního zápasu Toronta na ledě Buffala Sabres střídán kvůli nespecifikovanému zranění v dolní části těla.

Giguere měl již na začátku sezony problémy s třísly a několik zápasů kvůli tomu také vynechal.

„V tuto chvíli to není příliš vážné,“ řekl Giggy po zápase v Buffalu. „Ale pokud to bude mít spojitost se zraněním, které jsem měl předtím, tak to může být trochu vážnější. Uvidíme jak se to vyvine.“

Všichni hráči Maple Leafs a Marlies měli ve čtvrtek zcela volný den a J.S. Giguere měl naplánovalou kontrolu u lékařů ovšem výsledky nejsou okamžitě k dispozici.

Příští zápas hrají Maple Leafs v sobotu na domácím ledě proti Ottawě Senators a není jisté jestli bude moci Giguere nastoupit k zápasu jako náhradník Reimera. Pokud by se tak nestalo, bude povolán Scrivens, který odchytal oba zápasy Marlies tento týden proti Winnipegu. Pro Scrivense je tento rok prvním v profesionální kariéře.

Toronto Marlies čeká série čtyř zápasů v šesti dnech, která začíná již dnes na ledě Hamiltonu.

Možná současný nedostatek gólmanů změní Brianu Burkeovi plány před trade deadline a bude se muset po nějakém brankáři poohlédnout.

Napsat komentář