Brian Burke by rád pokračoval ve výměnách

Ještě týden zbývá do trade deadline a Brian Burke během včerejšího setkání s médii potvrdil, že se bude snažit přivést do Toronta další nové hráče. Potvrdil také, že mnoho týmů má zájem o asi nejlepšího obránce Maple Leafs v této sezoně a také, že chce co nejdříve vyřešit budoucnost Clarka MacArthura.

Brian Burke v předchozích dnech již vyměnil tři hráče stabilní sestavy. Nejprve Francoise Beauchemina, který se vrátil do Anaheimu, poté poslal Krise Versteega do Philadelphie a naposledy vyměnil Tomáše Kaberleho do Bostonu.

„Pokud to půjde, tak bychom rádi získali někoho ještě před úterním zápasem,“ řekl Burke. „Snažíme se přidat do sestavy hráče, který nám pomůže co nejdříve to bude možné. Několikrát jsme diskutovali o útočnících, které jsme zvažovali, ale to není naší prioritou. Naší prioritou bude přivést obránce.“

GM Maple Leafs také potvrdil, že dostal mnoho nabídek na výměnu Luke Schenna. Ovšem jednadvacetiletý rodák ze Saskatoonu by neměl být součástí žádné výměny:

„Dostali jsme snad 20 nabídek na výměnu Luka od chvíle, co jsem tady. Několik z nich bylo opravdu dobrých a lidé po něm toužili. Myslím si, že tohle je hráč, který se před našimi oči vyvýjí v někoho speciálního. Má vůdčí schopnosti. Nikam neodchází, ne pokud tady budu já,“ řekl Brian Burke.

Další položkou v Burkově agendě je Clarke MacArthur.

Pětadvacetiletý útočník je se 17 brankami a 28 asistencemi nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs v této sezoně a v létě se stane chráněným volným agentem. Jeho roční plat, který před touto sezonou podepsal je 1,1 milionu dolarů.

„Vím, že řekl, že by rád zůstal. Myslím, že by byl blázen pokud by nechtěl zůstat. Hrát v takovémto městě, s takovými spoluhráči,“ řekl Burke.

„Ale stále jsme ho neohodnotili. To uděláme tento týden. Pokud nebude souhlasit s něčím, co dává smysl, tak budeme poslouchat, co kdo nabídne.“

„Nezaručíme, že tady nebude, ale budeme poslouchat,“ naznačil GM Toronta, že by mohl být Clarke MacArthur vyměněn. „Není jednoduché kvalifikovat hráče. Je to hráč, který má průměrně zhruba 40 bodů po celou kariéru a najednou to vypadá, že by se mohl dostat na 80, nebo něco takového. Není jednoduché ohodnotit takového hráče, že za to stojí.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *