Jediná změna v sestavě Leafs, Mitchell vyměněn do NY Rangers

Generální manažer Toronta Maple Leafs provedl poslední den před uzávěrkou přestupů pouze jednu výměnu.

Útočník John Mitchell byl vyměněn do New Yorku Rangers za volbu v 7. kole draftu 2012.

Mitchell odehrál v dresu Toronta v této sezoně 23 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a připsal si jednu asistenci, -7 bodů v hodnocení +/- a 12 trestných bodů.

Celkem Mitchell v Torontu odehrál během třech sezon (2008-2011) 159 zápasů, ve kterých vstřelil 20 branek a připsal si 35 asistencí, -30 bodů a 76 trestných minut.

Letos odehrál také 10 zápasů v dresu Toronta Marlies, ve kterých vstřelil jeden gól a připsal si čtyři asistence.

Mitchella draftovalo Toronto jako svou čtvrtou volbu (158. hráče celkového pořadí) v roce 2003.

Letošní poslední den před uzavřením soupisek byl na výměny nejchudčím za poslední roky. Celkem bylo provedeno 16 výměn, do kterých se zapojilo 35 hráčů a 12 voleb v draftu.

Generální manažeři všech týmů, včetně Briana Burke, byli aktivní již v předešlých dnech.

„Nejsem zklamaný nebo překvapený, že jsme nebyli schopni dnes nic dělat. Nastavili jsme si naše ceny, nahodili jsme udice do vody, ale nezabralo to,“ řekl na setkání s médii Brian Burke.

Podle analytika serveru TSN.ca Boba McKenzieho provedli generální manažeři mnohem podstatnější výměny například 18. února.

Tedy v den, kdy byl vyměněn také Tomáš Kaberle.

Tento den změnili své působiště například brankář Ottawy Senators Brian Elliott, který byl vyměněn do Colorada Avalanche za Craiga Andersona, který den poté Toronto vychytal v samostatných nájezdech.

Stěhoval se také útočník Bostonu Bruins Blake Wheeler a obránce Bruins Mark Stuart, aby uvolnili místo pod platovým stropem právě pro Tomáše Kaberleho. Carolinu opustil bývalý hráč Maple Leafs Ian White, který byl vyměněn do San Jose a důležitou výměnu provedli také St. Louis Blues, kteří vyměnili svého kapitána Erica Brewera do Tampy Bay výměnou za práva na Brocka Beukebooma a volbu ve třetím kole draftu.

19. února pak St. Louis provedli další podstatou výměnu. Poslali totiž do Colorada Avalanche celkově první volbu draftu 2006 obránce Erika Johnsona, útočníka Jay McClementa a volbu v první kole draftu 2011 nebo 2012 za obránce Kevina Shattenkirka, útočníka Chrise Stewarta a volbu ve druhém kole 2011 nebo 2012.

Po výměně Johna Mitchella zůstali v současné sestavě Maple Leafs již jen tři hráči, které do Toronta nepřivedl od svého příchodu 29. listopadu 2008 Brian Burke…Mikhail Grabovski, Nikolai Kulemin a Luke Schenn.

Celkový průběh letošní trade deadline z pohledu Maple Leafs si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *