Maple Leafs získali Johna-Michaela Lilese

Jen dvě hodiny před letošním vstupním draftem NHL získalo Toronto Maple Leafs obránce Johna-Michaela Lilese z Colorada Avalanche!

Liles přichází výměnou za volbu ve druhém kole draftu 2012, kterou Leafs získali z Bostonu Bruins výměnou za Tomáše Kaberleho. Tato volba ve druhém kole byla navíc podmíněna ziskem Stanley Cupu pro Boston.

John-Michael Liles, rodák z Indianapolis, strávil svou dosavadní kariéru v týmu Colorada Avalanche, které ho draftovalo v pátém kole draftu 2000. Celkově 159. hráč pořadí odehrál v dresu Avalanche 523 zápasů ve kterých vstřelil 68 branek a připsal si 207 asistencí. V minulé sezoně vstřelil 6 branek a celkem získal 46 bodů v 76 zápasech. Jeho loňských 40 asistencí bylo nejvíce v jeho kariéře.

Americký obránce se velmi dobře zná s generálním manažerem a presidentem Toronta Maple Leafs Brianem Burkem i s trenérem Maple Leafs Ronem Wilsonem ze svého působení v reprezentačním výběru USA na různých mezinárodních turnajích.

Liles vstupuje do posledního roku svého kontraktu, který mu zaručuje příjem 4,5 milionu amerických dolarů. Jeho zatížení klubového rozpočtu činí 4,2 milionu.

One thought on “Maple Leafs získali Johna-Michaela Lilese

Napsat komentář