K managementu Maple Leafs přichází Rick Dudley

V pátek těsně před letošním draftem oznámil klub Toronta Maple Leafs prostřednictvým účtu na Twitteru, že management klubu posílí Rick Dudley.

Dudley působil od 14. dubna 2010 jako GM klubu Atlanta Thrashers. Tři týdny po rozhodnutí o stěhování Thrashers do Winnipegu oznámila společnost True North Sports and Entertainment, že nová organizace nepočítá s Dudleym jako s generálním manažerem klubu.

Novým GM klubu ve Winnipegu byl jmenován Kevin Cheveldayoff a organizace zároveň včera na draftu oficiálně oznámila, že klub přijme původní jméno hokejového klubu Winnipeg Jets.

Není velkým překvapením, že Dudley nezůstal dlouho bez práce. Zajímavé ovšem je, že po něm šáhli zrovna Maple Leafs. Klub ovšem neupřestnil jakou roli nebo pozici bude Dudley v klubu zastávat.

„V den, kdy mi Winnipeg oznámil, že tam nepůjdu, mě kontaktoval Burkie a v ten okamžik jsme o tom začali mluvit a od té chvíle se to vyvíjelo,“ řekl Dudley v pátek krátce před tím, než začal vstupní draft 2011 v Xcel Energy Center.

„Strávili jsme spolu spoustu času. Dostali jsme se na určitou úroveň důvěryhodnosti, protože hodně výměn bylo na základě podání ruky. Od té doby spolu vycházíme velmi dobře.“

V minulosti působil Dudley jako GM Ottawy Senators, Tampy Bay Lightning a Floridy Panthers a také jako trenér Panthers a Buffala Sabres.

Napsat komentář