Gardiner nechybí v sestavě Leafs. Boyce, Crabb a Lashoff jsou na waiver listu

Toronto Maple Leafs dnes naposledy zúžili kádr a určili s jakou sestavou tým začne novou sezonu NHL. Překvapením číslo jedna je Jake Gardiner, který se udržel v týmu Maple Leafs a je připraven nastoupit do úvodního zápasu.

Místo Gardinerovi uvolnil Keith Aulie, který byl společně s útočníkem Mikem Zigomanisem poslán do AHL k Marlies.

Gardiner byl pravděpodobně nejlepším zadákem Maple Leafs v přípravných zápasech. Jeho přehled na ledě, fantastická střela a rychlost znásobí agresivitu a pohyb obrany Leafs.

Tři hráči byli zapsáni na waiver list: Darryl Boyce, Joey Crabb a Matt Lashoff. Pokud si nikoho nevybere jiný tým NHL tak se budou stěhovat k Marlies.

V útoku se budou muset Leafs na začátku nové sezony obejít bez Clarke MacArthura, který byl potrestán zákazem startu v prvních dvou zápasech a také bez Nazema Kadriho, jehož zraněné koleno ho vyřadí minimálně do půlky října. Také MacArthur bude moci nastoupit až v půlce měsíce, 15. října proti Calgary Flames.

V sestavě Leafs se tak stále drží Matt Frattin, který se také velmi pěkně ukazoval v přípravných zápasech a minimálně do návratu Nazema Kadriho bude moct přesvědčovat trenéry o svých schopnostech.

Sestava Maple Leafs pro úvodní zápas nové sezony tedy vypadá následovně:

Brankáři: Jonas Gustavsson, James Reimer

Obrana: Cody Franson, Jake Gardiner, Carl Gunnarsson, Mike Komisarek, John-Michael Liles, Dion Phaneuf, Luke Schenn

Útok: Colby Armstrong, Tyler Bozak, Mike Brown, Tim Connolly, Philippe Dupuis, Matt Frattin, Mikhail Grabovski, Nazem Kadri, Phil Kessel, Nikolai Kulemin, Matthew Lombardi, Joffrey Lupul, Clarke MacArthur, Colton Orr, Jay Rosehill

Až 6. října budeme znát přesné složení obranných dvojic a útoků týmu, který má za úkol postoupit do playoff.

Napsat komentář