K Maple Leafs přichází David Steckel z New Jersey

Generální manažer Toronta Maple Leafs v úterý oznámil, že klub vyměnil z New Jersey Devils útočníka Davida Steckela.
Výměnou za hráče New Jersey získají výběr ve čtvrtém kole draftu 2012.

Šestadvacetiletý centr by měl zacelit mezírky po zraněných hráčích Maple Leafs. Nazem Kadri bude chybět minimálně do půlky října, Matthew Lombardi se teprve rozehrává po téměř ročním léčení otřesu mozku a situace kolem Tima Connollyho také není příliš jasná vzhledem k historii jeho zranění.

Může se klidně stát, že poslední dva jmenovaní hráči budou moci nastoupit pouze do omezeného počtu zápasů a pak by tým Briana Burkea trpěl nedostatkem centrů.

Steckel navíc patří v posledních letech k nejlepším hráčům na vhazování v lize. V minulém ročníku byl s úspěšností 62,3% nejlepší mezi centry. Rodák z Milwaukee byl v každé ze svých prvních čtyř plných sezon v lize mezi sedmi nejlepšími hráči v této disciplíně. Loni nejlepší Maple Leaf byl Tyler Bozak s úspěšností 54,6%.

Steckel, kterému zbývají dva roky z jeho současného kontraktu na 1,1 milionu dolarů, odehrál ve své kariéře 309 zápasů, ve kterých vstřelil 24 branek a připsal si 35 asistencí. Až do uzávěrky výměň v loňské sezoně působil ve Washingtonu Capitals. V loni byl na posledních 18 zápasů vyměněn do New Jersey Devils. V roce 2001 si ho v prvním kole jako 30. hráče celkového pořadí vybrali Los Angeles Kings.

8 thoughts on “K Maple Leafs přichází David Steckel z New Jersey

  1. Nějak nechápu tuto výměnu, ale asi Burke ví co dělá.

  2. Vypadá to že Buremu nestačí ani Boyce ani Dupuis a chce další ho centra do 4. lajny.

  3. pro JohnnyCrash: Devils potřebovali udělat místo pod platový strop. Naopak si myslim, že my máme mladých hodně, takže 4. volba draftu je pro nás dobrý obchod 🙂 Jinak doufám, že uvidíme ty naše borce v play off 🙂 tak GOLEAFSGO boys

  4. Podle mě je to dobrý krok. Burke přivedl centra, který může nastoupit jak ve 3. tak 4. řadě. V New Jersey myslím hrál jednu dobu i druhou lajnu. Navíc je to velký cent, který umí hrát fyzicky, ale jeho příchodem nastává docela velký přetlak na postu středního útočníka.

  5. Jo Steckel je dobrej, ale všechno to nasvědčuje tomu, že se asi bude zase příští týden měnit, protože těch centrů je fakt hodně.

  6. svatku myslíš, že se bude Steckel zase stěhovat? Mě by se docela líbilo, kdyby zůstal. Ta jeho úspěšnost na vhazování by se nám docela hodila

  7. Myslim, že Steckel určitě ne. Spíš to momentálně vypadá na toho Bozaka společně s obráncem, ale to až v případě, že budou v sestavě „všichni centři“ Connolly, Lombardi a Grabo (což by mohlo být příští týden, protože tam po 2 zápase je dost dlouhá pauza. Ale nevim ten přetlak je tam ted dost velkej. Steckela je pro 4 centra škoda a to znamená, že když bude hrát časem ve třetí s Lombardim a Armstrongem, tak co zase Naz?? No nějak to Burkie musí vyřešit.

  8. Ten můj předchozí koment nebyl ve smyslu, že Steckel se bude zase měnit…tam jsem to špatně napsal.

Napsat komentář