Nová sezona začíná dnes v noci. Leafs hrají doma s Canadiens

Dnes v noci začíná nová sezona NHL a všichni fanoušci Maple Leafs dostanou hned první hrací den dárek v podobě kanadského derby odvěkých rivalů mezi Torontem Maple Leafs a Montrealem Canadiens.

Oba rivalové se potkali také v loňském zahajovacím zápase a Leafs se na domácím ledě radovali z výhry 3-2. Season series v loňské sezoně skončila nakonec 3-3, když se v posledním zápase základní části Canadiens radovali z výhry na ledě Air Canada Centre 4-1.

Montreal Canadiens neprožil zrovna úspěšné přípravné období. Tým vyhrál z osmi zápasů pouze dva a 6 jich prohrál. V posledním přípravném zápase ale Canadiens vyhráli na ledě Tampy Bay 5-1.

V sestavě Canadiens bude stále chybět obránce Andrei Markov se zraněným kolenem. Český centr Tomáš Plekanec začne pravděpodobně na postu prvního centra Canadiens.

První zápas Maple Leafs v nové sezoně budí hodně pozornosti a je velmi očekáván.

Klub začne sezonu bez svého potenciálně prvního centra, Tim Connolly byl totiž včera zapsán na listinu zraněných hráčů. Mezi Philem Kesselem a Joffrey Lupulem tak nastoupí Tyler Bozak, který v prvním útoku hrál již v loňské sezoně.

Hodně pozornosti bude věnováno také Jamesi Reimerovi, který vstupuje do své první celé sezony v NHL. V loňské sezoně předváděl skvělé výkony a totéž se od něj očekává také letos.

Ke svému prvnímu zápas v NHL v kariéře se připravuje Jake Gardiner, který uchvátil Toronto svými výkony v přípravných zápasech.

„Vstoupil jsem do šatny a to bylo prostě šílené,“ popisoval Gardiner shluk novinářů, kteří se na něj sesypali dnes ráno po příchodu do Air Canada Centre. „Jsem rád, že zde mohou být moji rodiče a má přítelkyně. Tohle je večer, který si budu pamatoval do konce života.“

Leafs se budou muset obejít bez křídla druhého útoku Clarke MacArthura, který byl suspendován na první dva zápasy nové sezony. Na jeho místě nastoupí Matt Frattin, další z nováčků v letošní sestavě Toronta. Také Nazem Kadri bude dnes večer chybět kvůli zraněnému koleni.

Ve třetím útoku nastoupí David Steckel, který přišel do Toronta jen pár dnů před začátkem nové sezony. Na zádech bude mít číslo 20 a nastoupí s Pascalem Dupuis a Colby Armstrongem.

Ve čtvrté řadě nastoupí Matthew Lombardi s Coltonem Orrem a Jay Rosehillem.

Maple Leafs nastoupí dnes večer v nové třetí sadě dresů, které nosili hráči posledního týmu Maple Leafs, který vyhrál Stanley Cup.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

One thought on “Nová sezona začíná dnes v noci. Leafs hrají doma s Canadiens

Napsat komentář