Kessel táhne ofenzivu Leafs

Toronto Maple Leafs stále zůstávají týmem, který ještě v nové sezoně nepoznal hořkost porážky. I díky výborným výkonům prvního útoku, v čele se střelcem Philem Kesselem, který za tři odehrané zápasy nasbíral celkem osm bodů (5+3) a ovládl tak produktivitu celé NHL.

Po nepříliš vydařených přípravných zápasech, kdy byl často kritizován za svůj herní projev se probral a vtrhl do nové sezóny ve velkém stylu. Spolu s Bozakem a Lupulem vytvořil údernou formaci, která se dokázala výrazně prosadit v každém dosavadním zápase.

Hned v úvodním domácím utkání proti rivalům z Montrealu asistoval při gólu Diona Phaneufa. V „bitvě o Ontario“ potopil třemi přesnými zásahy „Senátory“ z Ottawy, a připsal si tak svůj první hattrick v NHL. K povedenému výkonu přidal také jednu asistenci. Zatím v posledním zápase proti dalšímu kanadskému soupeři, Calgary Flames, zaznamenal dva přesné zásahy a na jeden nahrál.

Z toho jeho dvě gólové trefy byly vítězné. V hodnocení +/- si drží první pozici v celé NHL společně s dalšími třemi hráči, mezi které patří i kapitán „Javorových Listů“ Dion Phaneuf.

Dotáhne Phil Kessel svými brankami Toronto Maple Leafs do vysněných bojů o Stanley Cup? Bude jeho střelecká šňůra pokračovat? Nebo mu zvlhne střelný prach? Už zítra se to dozvíme v utkání proti jeho oblíbenému týmu z dětství – Coloradu Avalance.

Napsat komentář