Leafs hrají dnes večer s Floridou. Odčiní debakl s Bostonem?

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě k prvnímu letošnímu vzájemnému zápasu s Floridou Panthers.

Oba týmy měli v loňské sezoně vyrovnanou bilanci vzájemných zápasy, když každý z týmů vyhrál vždy na domácím ledě. V posledním zápasy vyhráli Panthers 17.března na domácím ledě 4-0.

Panther sbírají body

Florida začala letošní sezonu bilancí 6-4-0 v prvních deseti zápasech. Následující tři domácí zápasy ale prohrála vždy po samostatných nájezdech. Zároveň Panthers získali alespoň bod v šesti z posledních sedmi zápasů. V posledním zápase v neděli vedli Panthers již po první třetině 3-0 ale nakonec odešli poraženi 3-4 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem Panther je se 13 body bývalý hráč Maple Leafs Kris Versteeg, český útočník Tomáš Fleischmann je s pěti brankami nejlepším střelcem týmu.

Leafs se nedaří hra speciálních formací

Torontu se v letošní sezoně opět nedaří hra speciálních formací v oslabení a v přesilovkách. V oslabení mají Leafs úspěšnost pouhých 70,9% což je řadí na poslední místo v NHL a v přesilovce pouze 15,2%.

Phil Kessel stále vévodí tabulce nejproduktivnějších hráčů v lize a s deseti brankami společně se Stevem Stamkosem také tabulce střelců.

V posledním zápase s Bostonem si ale Phil Kessel nepřipsal potřetí v sezoně ani bod.

Na centru prvního útoku nastoupí dnes večer Tyler Bozak, který nahradí opět zraněného Tima Connollyho. Ten bude Leafs chybět pravděpodobně 10-14 dní kvůli zranění v horní části těla, které utrpěl v posledním zápase proti Bostonu.

Do branky Toronta se vrátí Jonas Gustavsson, který nahradí jednak zraněného Jamese Reimera, který se stále léčí ze srážky s Brianem Giontou v zápase s Montrealem a také Bena Scrivense, kterému se nepovedl zápas s Bostonem.

Do obrany Toronta se vrátí také Luke Schenn, kterého kouč Maple Leafs Ron Wilson vyřadil v minulém zápase ze sestavy.

„Samožřejmě od sebe hodně očekávám a chci být lepší,“ řekl obránce Luke Schenn. „Chci týmu pomoci co nejvíc můžu.“

Na listině zraněných hráčů je stále Colby Armstrong, který si léčí zraněný kotník.

Zápas již opět začíná tak, jak jsme zvyklí v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

One thought on “Leafs hrají dnes večer s Floridou. Odčiní debakl s Bostonem?

  1. nebude to dneska lehké, ale doufám, že se probere první útok Leafs a vyhrajeme

Napsat komentář