Maple Leafs mění svého většinového majitele

Dvě z největších kanadských telekomunikačních a mediálních společností Rogers Communications a Bell Canada se stali novými majiteli Maple Leaf Sports and Entertainment vlastnící dva přední sportovní celky v kanadské metropoli – hokejové mužstvo Maple Leafs (NHL) a basketbalový tým Raptors (NBA). Informaci přinesl v pátek kanadský deník Globe and Mail.

Na jaře letošního roku oznámila rada Penzijního fondu ontarijských učitelů (investiční skupina spravující důchody učitelů a zároveň majoritní vlastník akcií MLSE téměr 80% – pozn. autora), že pro tyto akcie hledá kupce. Vyvolávací cena byla tehdy stanovena na 1,5 miliardy kanadských dolarů. Rada Penzijního fondu také prohlásila, že by akcie chtěla prodat do září. To se nepodařilo a nabídka na prodej byla v listopadu úplně stažena.

V pátek (9.12.2011) se však Penzijní fond ontarijských učitelů dohodl na prodeji svého osmdesátiprocentního podílu. Celková cena by měla být 1,32 miliardy dolarů. V částce by mělo být zahrnuto i vlastnictví fotbalového klubu MLS FC Toronto, hokejového týmu AHL Toronto Marlies, Air Canada Centre a televizní stanice obou důležitých klubů v kanadské metropoli. Rogers Communications and BCE, ale nejsou jedinými vlastníky Maple Leafs. Vlastní dohromady 75% klubu (každý po 37,5%), zbylých 25%  vlastní nejvyšší boss MLSE Larry Tanenbaum.

Toronto Maple Leafs patří v NHL k nejprestižnějším a nejpopulárnějším klubům, i přesto, že klub od roku 1967 stále nevyhrál Stanley Cup. Podle časopisu Forbes je odhadovaná cena Maple Leafs v tomto roce 521 milionů dolarů což znamená, že jsou nadále i nejcennějším týmem NHL.

Napsat komentář