Maple Leafs musí zlepšit hru v oslabení

Hráči Toronta Maple Leafs se v pondělním tréninku připravovali na úterní domácí zápas s Carolinou Hurricanes. Velká pozornost byla věnována především nácviku oslabení. V posledních dvou zápasech totiž inkasovali Leafs šest branek v oslabení. V pátečním zápase na ledě Washingtonu Capitals dokonce všechny čtyři branky soupeře padli během oslabení Toronta.

„Musíme na soupeře tlačit, mít hokejky stále na ledě. Je těžké pracovat na blokování střel při tréninku z pochopitelných důvodů, ale je to stále o tom samém. Být ve směru střely,“ nastínil kouč Ron Wilson to, co se snaží se svými asisteny vštípit hráčům do hlavy.

„Musíme být lepší v situacích, kdy nevyhrajeme puk po vhazování. Mluvíme o tom, kde by měli hráči být a měli by si na to zvyknout,“ poznamenal Wilson.

Hra speciálních formací Toronta je v letošní sezoně jako na houpačce. Nejvíce se Torontu v tomto ohledu vydařil listopad, naopak prosinec je zatím tragický jak ukazuje následující tabulka.

Měsíc Branky v přesilovce inkasované branky v oslabení rozdíl % úspěšnost přesilovek % úspěšnost oslabení
říjen 9 13 -4 17.6% 72.3%
listopad 13 11 +2 30.2% 78.4%
prosinec 1 7 -6 8.3% 58.8%

Ron Wilson během včerejšího dne také informoval o stavu Mike Komisareka a Matthew Lombardiho, kteří ještě před tréninkem vyzkoušel led trénikové haly, ovšem jejich návrat bude ještě trvat.

„Myslím, že bude ještě několik týdnů trvat než se vrátí. Oba dva se vrátí pravděpodobně po vánocích. Musíme být trpěliví a dát jim čas.“

3 thoughts on “Maple Leafs musí zlepšit hru v oslabení

  1. zajimává statistika 🙂 jen tam je jedna chyba v posledni větě ve slově trpěliví.

  2. pokuď jim pořád bude vtloukat do hlavy pasivní čtverec, který nenapadá a jen blokuje, tak třeba zase uvidíme fantazii co předvedl Tim Brent s utkním v Carolině v minulé sezóně, ale pořád budeme mít mizernou statistiku oslabení.

  3. Aleši díky za upozornění…Leafs jsou poslední roky tragický na oslabení..v posledních šesti sezonách jsme se naposledy v sezoně 2005-06 dostali přes 80% úspěšnost v oslabení..

Napsat komentář