Bude se hrát Winter Classic 2013 v Torontu?

Je to jen pár dnů co se hrál letošní zápas série Winter Classic a již se začíná hlavně v Torontu a v Detroitu spekulovat o příštím ročníku.

Bude se příští ročník Winter Classic konat v Torontu?

Starosta Toronta Rob Ford řekl novinářům na venkovním tréninku Toronta Maple Leafs, že by rád viděl sérii Winter Classic v Torontu.

Starosta prohlásil, že by rád viděl hrát Leafs proti Canadiens v Downsview Parku ležícím severně od centra města. Mluví se také o stadionu BMO Field, kde hrají Toronto FC. Ten ale nemá příliš velkou kapacitu. Jen něco kolem 20 000 míst, což není příliš dostačující pro takovou akci.

Město Toronto ovšem nemá příliš možností, kde zápas Winter Classic pořád. Jistě, je zde ještě Rogers Centre, baseballový stánek místních Blue Jays s kapacitou kolem 50 000 diváků, ovšem ten má zatahovací střechu…:-)

NHL naznačila, že bude nějaký čas trvat než se rozhodne o místě konání příštího ročníku zápasu pod širým nebem.

Všechno co komisionář NHL Gary Bettman potvrdil, je to, že se bude hrát na novém místě.

„Můj odhad je takový, že se bude hrát na místě, kde jsme ještě nebyli,“ řekl Bettman v pondělí. „Tudíž můžete vyřadit pět lokací v USA. Můžete uvažovat nad dalšími pětadvaceti, uvažujte nad geografií a chápejte, že teplota je další faktor… takže můžete vyřadit teplejší místa. A pravděpodobně nepůjdeme tam, kde jsme byli.“

„To je všechno, co dnes ode mne dostanete.“

Jedna z překážek, kterou Leafs mohou na podílení se na Winter Classic mít, je ta, že stanice NBC nebude šťastná, pokud ztratí druhý rok po sobě podíl na televizním trhu v USA. Pondělní vysílání Winter Classic mělo v Americe nižší sledovanost než v předchozích třech letech.

Ovšem stejně jako mnoho dalších týmů NHL, tak také Toronto lobuje za to hostit zápas pod otevřeným nebem. Organizace je tak moc dychtivá zůčastnit se tohoto zápasu, že se GM Brian Burke dokonce v pondělí na Twitteru vyjádřil, že klub by byl ochoten povolit nahlédnout kamerám do zákulisí týmu, pokud by to bylo před venkovním zápasem.

„Pokud by to bylo součástí Winter Classic, tak to uděláme,“ řekl Brian Burke.

Budou Leafs alespoň součástí příštího ročníku Winter Classic?

Myšlenku toho, že by se Maple Leafs zůčastnili Winter Classic podporují samozřejmě také hráči.

Během sledování pondělního zápasu New Yorku Rangers proti Philadelphii Flyers na stadionu Citizens Bank Park zveřejnil Nazem Kadri na svém účtu na Twitter zprávu o tom, že by se Leafs zůčastnili příštího venkovního zápasu.

Přes víkend se vyrojili spekulace o tom, že by se Leafs mohli představit v Detroitu, kde by se mohla v roce 2013 tato událost konat.

„Je to něco, co jsem vždycky sledoval,“ řekl Kadri před úterním zápasem Maple Leafs proti Tampě Bay. „Myslím, že by to bylo pro Toronto fajn, dostat se na něco takového.“

„Je to něco, co se rozhodně musí stát, to je jisté,“ dodal Kadri.

Asi není v lize hráče, který by neuvítal možnost zahrát si na tak velkém jevišti jakým je Winter Classic.

Obránce Maple Leafs Luke Schenn sledoval v pondělním zápase svého bratra Braydena, jak vstřelil svůj první gól kariéry. Jeho rodiče byli v hledišti a Luke doufá, že něco takového se zopakuje s ním jako s účastníkem příští rok.

„Myslím, že by to bylo neuvěřitelné,“ řekl. „Rád bych hrál v zápase venku. Když jsem po tom mluvil s bratrem, tak říkal, že hrát v zápase jako byl tento, bylo skoro jako sen, který se stal skutečností.“

Útočníka Maple Leafs Clarke MacArthura jen těsně minul úvodní ročník zápasu Winter Classic na Ralph Wilson Stadium, ve kterém nastoupilo Buffalo Sabres proti Pittsburghu Penguins. Sabres ho den před zápasem proti Penguins poslali do AHL a den po zápase opět zpět.

Kadri již téměř sní o zápase Maple Leafs proti Red Wings pod otevřeným nebem.

Ředitel NHL John Collins nedávno řekl, že majitelé Red Wings Mike a Marian Illitchovi jsou nakloněni zápasu v centru Detroitu na stadionu Comerica Park.

Nicméně Kadri a další by radši preferovali, kdyby se událost konala v Big House v Ann Arboru, domovském stánku fotbalového týmu University of Michigan. Právě tady se totiž konal zápas NCAA pod otevřeným nebem, který v prosinci 2010 vidělo více než sto tisíc fanoušků. Tým University of Michigan (Michigan Wolverines) v něm porazil tým Michigan State University (Michigan State Spartans) 5-0.

„Myslím na Michigan stadium – kolik to má kapacitu, více než 100 tisíc?“ ptá se Kadri. „Být toho součástí. Můj sen by se tak stal skutečností.“

Dohoda sice ještě není hotová, ale je to něco co si NHL, Red Wings a Maple Leafs přejí.

„Myslím si, že by to bylo skvělé,“ řekl obránce Maple Leafs Mike Komisarek. „Nevím, kdo by byl víc nadšeni, jestli fanoušci nebo hráči. Měli jsme několik tréninků venku a měli jsme tam také Leafs Nation, kteří se na nás dívali. Neumím si představit kolik lidí bych chtělo přijít na takový zápas. Byl jsem součástí zápasů Cold War – Michigan versus Michigan State, které táhlo 70 000 fanoušků. Tohle jsou zápasy, které si jako hráč budete pamatovat navždy. Zeptejte se kteréhokoliv hráče a garantuji vám, že vám řekne, že by byl rád součástí něčeho takového. Není to skvělé jenom pro hru, ale vím, že kluci si důkladně užívají být součástí něčeho takového. Díval jsem se posledních několik let na TV a myslím si, že všichni hráči měli skřížené prsty, aby mohli být součástí něčeho takového.“

„Líbilo se mi to. Díval jsem se na všechny zápasy a přestože jsem viděl, jak trenérům namrzají jejich zadky, tak chci jednu šanci být studený při zápase jako jsem dnes,“ řekl kouč Maple Leafs Ron Wilson během venkovního tréninku Maple Leafs.

„Dostali velmi pěkné bundy a museli nosit klobouk. To by bylo super.“

Uvidíme za rok jestli bude hráčům Maple Leafs při zápase zima nebo horko.

3 thoughts on “Bude se hrát Winter Classic 2013 v Torontu?

  1. Konečně nad tím začali aspoň uvažovat. Myslím že Toronto si WC zaslouží. A nevím proč by se nemohlo hrát v Rogers Centeru ale ani to Michigan stadium by nemuselo být špatné. Hlavně ať je to větší show než byla ta letošní.

  2. Rogers Centre by určitě vyhovovalo, jenom to tam trochu ta střecha kazí:-) Není to prostě takový … ta střecha nějakéou část hlediště zabírá. Jinak je to moc pěkný stadion

  3. Hrát doma je asi šance minimální…doma budem hrát podle mě během tří let zápas serie Heritage Clissic a s Montrealem by to byla paráda.

    Naopak velkou šanci má, že se zápasu Winter Classic budem účastnit na ledě Detroitu. To by byla paráda. Ani mi tak nejde o ten zápas, ale hlavně aby o nás točilo HBO 24/7 a mohli jsme vidět zákulisí a poznat více hráče.

Napsat komentář