Leafs trénovali na venkovním kluzišti

Tradiční venkovní trénink Toronta Maple Leafs sledovali ve středu tři tisícovky převážně mladých diváků na venkovním kluzišti v Sunnydale Acres Parku v městečku Rexdale nedaleko Toronta.

Fanoušci se v místním sportovním areálu shromáždili před poledním tréninkem týmu s velkým předstihem. Bylo mezi nimi také velké množství školáků netrpělivě čekajících na své hrdiny.

Ještě před tréninkem představili Maple Leafs, společnost Rona a Toronto Parks, Forestry & Recreation (odbor torontské radnice, který má nastarosti městské parky, lesy a rekreační centra) vylepšení a rekonstrukci místního venkovního kluziště. Vše jako součást programu Refurbishment Legacy Program, kterým se nadace MLSE Team Up Foundation zavazuje k rekonstrukci rekreačních objektů prostřednictvím svého dědického programu.

Sunnydale Outdoor Rink je již 30. rekonstruovaným kluzištěm v historii nadace MLSE Team Up Foundation.

Pro nás v Česku to zní až neskutečně, kolik toho klub Maple Leafs a místní samospráva dělá pro mládež a komunitu lidí, kteří zde žijí. Musím si jen povzdychnout a zasnít se… kéž bychom se něčeho podobného dočkali také v Česku. Bez úplatků, bez prodražování, ve skvělé kvalitě, prostě jen tak… pro naše děti…

Zpět ale k Torontu.

„Vždycky, když jdete ven a trénujete venku tak je to něco speciálního,“ řekl kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf. „Užili jsme si dnešní den. Myslím, že to byla skvělá podpora, kterou jsme tady měli a jenom to ukazuje jaké fanoušky máme. Máme nejlepší fanoušky v lize. Jít ven, když je mínus 15 a mít tady tolik lidí a trénovat před nimi, to je něco opravdu speciálního.“

Kluziště se velmi líbilo hlavnímu kouči Toronta.

„Je to skvělé pro všechny děti a lidi co přijdou,“ řekl Ron Wilson. „Je to skvělé, že tahle čtvrť dostane kluziště a tohle je to nejlepší, co jsem kdy viděl. Led je perfektní. V minulosti když bylo příliš slunečno tak led začal tát. Dnes se nám podařilo něco dokonalého. Pro naše hráče je zábava být venku. Vím, že hodně našich hráčů nemělo příležitost hrát venku. Od dětství hráli ve vyhřátých halách. Ale někdo v mém věku toho nahrál venku mnoho. Také já jsem hrál venku dokud mi bylo 12 nebo 13 let.“

Venkovního tréninku Maple Leafs se zůčastnil také starosta Toronta Rob Ford a byl velmi potěšen, že MLSE a společnost RONA přinesli takovou událost k těmto lidem.

„Ty děti nikdy nezapomenou dnešní den,“ řekl starosta Toronta Rob Ford. „Speciálně v této znevýhodněné oblasti Rexdale. Děti vídají tento tým v televizi, ale nikdy se jim nesnilo, že budou mít příležitost vidět Maple Leafs tak blízko u svých dvorků.“

2 thoughts on “Leafs trénovali na venkovním kluzišti

  1. já to viděl, prej „dejte to prosím vás níž“ 😀 😀
    ten reportér byl pěkně dotěrnej. Ani se Ronovi nedivím, říkal jsem si hned kdy ho s tím pošle do zadnice… kolikrát si říkám, když vidím ty trsy mikrofonů před hráči nebo před trenérem při rozhovorech, proč to nemají nějak ošetřené…divím se, že ti reportéři neudržují nějakou vzdálenost

Napsat komentář