Lupul a Kessel si zahrají společně s Phaneufem All-Star Game

Útočníci Toronta Maple Leafs Joffrey Lupul a Phil Kessel si zahrají společně s kapitánem Maple Leafs Dionem Phaneufem All-Star Game v Ottawě.

Rozhodlo o tom vedení NHL, které 12. ledna vybralo zbývajích 36 hráčů, kteří se společně s dříve vybranou šesticí hvězd, jenž vybrali fanoušci v on-line hlasování, zůčastní All-Star víkendu v Ottawě.

Phil Kessel a Joffrey Lupul vytvořili společně v letošní sezoně jednu z nejúdernějších útočných dvojic v lize a společně s bratry Sedinovými vévodí tabulce produktivity. Kessel má na svém kontě 48 bodů za 24 branek a 24 asistencí, zatímco Lupul má jen o bod méně za 19 branek a 28 asistencí. Phil Kessel je zároveň druhým nejlepším střelcem ligy. S 24 brankami ztrácí pět branek na vedoucího Stevena Stamkose.

Pro Phila Kessela bude letošní účast na All-Star Game v pořadí již druhou. V loňské sezoně se Kessel zůčastnil Zápasu hvězd v Carolině a ačkoliv se v zápase neprosadil, proslul tím, že byl vůbec posledním hráčem, kterého si kapitáni obou týmů hvězd (domácí Eric Staal a detroitský Nicklas Lidstrom) vybrali v All Stars draftu. Kessel byl za to odměněn autem Honda CR-Z hybrid a také 20 tisíci dolary, které útočník Toronta daroval charitativní organizaci zabývající se léčbou rakoviny.

V sezoně 2006–07 se Kessel zůčastnil NHL YoungStars Game hraného v rámci All-Star víkendu v Dallasu, ve kterém tehdejší útočník Bostonu zaznamenal hat trick jen měsíc poté, co podstoupil úspěšnou operaci rakoviny varlat.

To pro Joffrey Lupula bude letošní účast jeho premiérovou. Ale také Lupul se zůčastnil NHL YoungStars Game v sezoně 2003–04 hraného v rámci All-Star víkendu v Minnesotě, ve kterém také vstřelil tehdejší útočník Anaheimu Mighty Ducks hat trick a pomohl porazit tým Západní konference tým Východní konference 7-3.

Stejně jako loni budou v letošním ročníku All-Star Game určeni kapitáni obou týmů a ti si budou vybírat své spoluhráče v All-Star draftu. Ten se bude konat ve čtvrtek 26. ledna.

Napsat komentář