Leafs prodloužili smlouvu s Lilesem

Generální manažer klubu Toronto Maple Leafs Brian Burke dnes oznámil, že klub prodloužil smlouvu s Johnem-Michaelem Lilesem.

Podle zdrojů serveru TSN se jedná o čtyřletou smlouvu s platem 3,875 milionů dolarů na rok.

Jednatřicetiletý obránce odehrál zatím v letošní sezoně 34 zápasů v dresu Maple Leafs, ve kterých vstřelil 4 branky a připsal si 17 asistencí, +2 body v hodnocení +/- a 12 trestných minut. V této sezoně odehrál Liles na ledě průměrně 21 minut.

Posledních 15 zápasů Liles v sestavě svého týmu chyběl. Od 27. prosince 2011 je obránce Toronta zapsán na listině zraněných hráčů kvůli otřesu mozku, který utrpěl v zápase na ledě Buffala Sabres 22. prosince 2011.

Zkušeného obránce Toronto získalo výměnou z Colorada Avalanche za volbu v druhém kole draftu 2012. Avalanche draftovalili Lilese v pátém kole draftu 2000 jako 159. hárče celkového pořadí.

Po letošní sezoně vyprší Lilesova současná smlouva, která zatěžuje platový strop týmu částkou 4,2 milionů dolarů.

2 thoughts on “Leafs prodloužili smlouvu s Lilesem

  1. Vypadá to na rozumnou smlouvu, Liles je kvalitní hráč. Jediný probléme může být že bude ubírat čas na ledě mladším (Gardiner,..), ale pokud se tak stane a budeme mít za něj adekvátní náhradu s touhle smlouvou by neměl být při potenciálním trejdu problém.

  2. jo taky jsem rád, že prodloužil, ale nevim jestli 4 roky nejsou moc…jinak letos hrál dobře, umí rozehrát…něco jako Kába a nebojí se hrát tělem

Napsat komentář