Leafs hrají dnes večer na ledě Jets

Toronto Maple Leafs (28-19-6) hrají dnes večer na ledě Winnipegu Jets (24-24-6) poslední vzájemný zápas v této sezoně.

Každý z týmů vyhrál na svém ledě. V posledním vzájemném zápase 5.ledna 2012 uspěli Leafs na ledě Air Canada Centre 4-0 také díky shutoutu Jonase Gustavssona. V jediném zápase na ledě MTS Centre vyhrál Winnipeg na silvestra 2011 3-2 díky třem brankám ve druhé třetině.

Zlepšená obrana, skvělé oslabení, skvělý útok a skvělí brankáři

Toronto Maple Leafs se díky zlepšeným výkonům v posledních zápasech posunuli zpět na sedmé místo ve Východní konferenci.

Leafs vyhráli pět z posledních šesti zápasů s celkovým skóre 23-11. V posledních 15-ti zápasech neinkasovali branku v oslabení. Brankáři James Reimer a Jonas Gustavsson vychytali v posledních 15-ti zápasech pět čistých kont. Od 1. ledna mají Leafs bilanci 10-4-1.

Potřebujete větší důkaz toho, že Leafs postoupí v letošní sezoně do bojů o Stanley Cup?

V dnešním zápase na ledě Jets se do branky Toronta postaví Jonas Gustavsson, který má proti organizaci Winnipegu Jets (dříve Atlanta Thrashers) bilanci 2-2-0, průměr 2,42 obdržené branky na zápas a úspěšnost zásahů 89,7%.

V posledních dvou zápasech se opět prosadil Phil Kessel, který si připsal 6 bodů za 3 branky a tři asistence. Ve skvělých výkonech pokračuje Mikhail Grabovski.

Kane je zpět

Jets se mohou radovat z návratu Evandera Kanea po otřesu mozku. Kane chyběl svému týmu od 20. ledna v sedmi zápasech a dnes by měl poprvé nastoupit.

Winnipeg se vrací na domácí led po šesti zápasech venku, ve kterých si Jets připsali bilanci 2-4 a vstřelili pouze pět branek.

Kane vstřelil v této sezoně 18 branek ve 46 zápasech, což je jen o jednu méně než je jeho nejlepší výkon z loňské sezony.

O problémech Jets v útoku hovoří také fakt, že Kane je navzdory svému zranění stále nejlepším střelcem svého týmu. V posledních 14-ti zápasech vstřelili Jets pouze třikrát více než dvě branky.

Zápas začíná ve 2:30 po půlnoci našeho času.

4 thoughts on “Leafs hrají dnes večer na ledě Jets

  1. skvělí → skvělý 😉 přes den myslim na Blue & White pořád 🙂 skvělý tým 🙂

  2. Štěpáne jsi si jistý tím „ý“?…podle mě to je podle vzoru mladí brankáři…jinak já celý den myslím na sobotu…dnes jsem se podíval na některý videa Sundin Tribute a nemůžu se soustředit na nic jiného :-)…podle mě to je událost sezony

  3. Můj jazykocit je bída. Ať tam je klidně fň 🙂 no to mi povídej. Je to něco nepopsatelného 🙂 Mats Sundin…to se při takoý slavnosti musí ACC otřást v základech, že popravká led na Ontárijském jezeře 🙂 fakt jsem rád, že u toho můžu být..nepopsatelné 🙂
    GO LEAFS GO

  4. tak dnes se nám vůbec nedařilo…puky nám odskakovali od hokejek, Jets hráli dobře…škdoa

Napsat komentář