Znovuzrozený Grabovski, bodoval pošesté v řadě

Po nepříliš vydařeném vstupu do letošní sezóny se osmadvacetiletý rodák z německé Postupimi  vrací zpět do ztracené formy. V dnešním zápase proti „Olejářům“ z Edmontonu bodoval již pošesté v řadě, když přispěl k výhře domácích dvěma asistencemi.

V minulém ročníku se v Torontu vytvořilo úderné trio „MacGraboMin“ ve složení MacArthur – Grabovski – Kulemin, které táhlo „Javorové listy“ do Play-off. Což se jim nakonec nepodařilo. Mikhail si v minulém roce vytvořil osobní bodové maximum, když v jednaosmdesáti zápasech zaznamenal celkem 58 kanadských bodů (29+29). Zahanbit se nenechali ani jeho kolegové z útoku, taktéž oni prožili nejlepší sezónu v National Hockey League , nejvíce z nich však zazářil Clarke MacArthur, jenž si připsal 62 kanadských bodů (21+41).

Všichni byli plni očekávání, jak si povede „Grabyho“ útok v novém ročníku. Již v přípravě navázali na předešlou spolupráci a kouč Ron Wilson byl potěšen.

„Myslím, že v tréninku začínali trochu pomaleji, ale začínají se do toho dostávat a to je pro nás dobré. Minulý rok byli náš nejlepší útok a v tuto chvíli vypadají jako náš nejlepší útok na začátku nové sezony. “

Nakonec bylo vše úplně jinak. Nejlepší útok minulého roku zastínila dvojice Kessel – Lupul, která se stále drží v nejlepší desítce kanadského bodování. Nedařilo se jim. MacArthur se propadl až do čtvrté útočné formace a nejúdernější řada z minulého ročníku se rázem rozpadla. Zlom přišel po novém roce, kdy se Torontu začalo dařit. Zvedl se i Grabovski, začal se více prosazovat a patřil k nejlepším hráčům kanadského velkoklubu.

Nyní jsou Maple Leafs ve formě, zajistili si místo v postupové osmičce, i díky skvělé formě obou brankářů. V posledních šesti zápasech se Grabovski zapsal do statistik celkem dvanáctkrát (3+9). K zlepšeným výkonům přispěla také hra celé formace, do formy se dostávají i jeho parťáci Kulemin s MacArthurem.

V souvislosti s běloruským hračičkou se hovoří také o jeho dalším působení u Leafs. 1. července se má stát volným hráčem bez omezení, a tak je terčem různých spekulací. Samotný Grabovski chce v Torontu zůstat, i proto se jeho agent Gary Greenstin snaží dojednat nový kontrakt a je momentálně v Torontu. Pokud si ve zbytku ročníku udrží dosavadní formu a zůstane zdravý, nebude pro něj překážkou překonání jeho bodového maxima z minulé sezóny.

5 thoughts on “Znovuzrozený Grabovski, bodoval pošesté v řadě

  1. Grabo je náš nejlepší hráč v posledních zápasech

  2. Graby je luxusní, nejvíc vidět na ledě. Jako dneska, když u nás v pásmu kopnul od vrtule projel celý hřiště a nahrál na gol Gardinerovi. Doufám, že ho podepíšem.

  3. ta akce v první třetině byla fantastická, neskutečná rychlost a krásně přihrál Gardinerovi…doufám, že dneska ještě něco ukáže

Napsat komentář